پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۴۱۶۵
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶
یک قاضی سیاهکلی در اقدامی قابل تحسین و ارزشمند اجازه تغییر جنسیت به یک تراجنسیتی در این شهر صادر کرد.

شعار سال:  حسین عزیزی دادرس شعبه اول عمومی ( حقوقی) شهرستان سیاهکل بر اساس نظریه های پزشکی قانونی و مددکاران و روانشناسان شهرستان لاهیجان و همچنین رضایت خانواده و... ، حکم به تغییر جنسیت شخص دعوی از جنس مونث به جنس مذکر داد.

این قاضی با انتشار دادنامه در صفحه اینستاگرامش نوشته :

موضوع دادنامه فوق، از جمله مسائلی است که در جامعه به وفور مشاهده می شود. افرادی که بدون اختیار، در موقعیتی قرار دارند که لذت زندگی را از آن ها سلب کرده و بعضا مورد تمسخر یا آزار و اذیت قرار می گیرند.
 
آزادی اراده اشخاص در جمع با قوانین موجود و منابع فوق الذکر، ایجاب می کند خواسته این افراد محترم شمرده شده و رویه قضایی، بنایی را پایه ریزی نماید تا به حقوق این اشخاص، خدشه ای وارد نشود.
 
گفتنی است تراجنسیتی یا ترنس به افرادی گفته می شود که هویت جنسیتی یا بیان جنسیت آن‌ها با جنسیت انتسابی هنگام تولدشان متفاوت است.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری حکایت گیلان  ، تاریخ انتشار:  11  اسفند 1400، کدخبر:8586 ،www.hekayatgilan.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین