پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۰۸۰
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۵
دکتر مهدی دوایی روانشناس تربیتی معتقد است که والدین بخشى از الگوی انسانی زندگی فرزندان را تشکیل مى‏‌دهند. تقلید کودکان از والدین امرى انتخابى نیست، زیرا ماهیت انسان به گونه‌اى است که به طور طبیعى به این سو قدم برمى‌دارد. بر این اساس می‌توان ادعا نمود که رابطه پدر و مادر، الگوساز زندگی دختر است.
شعارسال: دکتر مهدی دوایی روانشناس تربیتی می‌گوید که وقتی وارد مباحث روانشناسی خانواده و روانشناسی بزه می‌شویم، ملاحظه می‌شود که هویت پذیری و هویت بخشی به دختر در جامعه ایرانی حساسیت‌ها و ظرافت‌های خاصی دارد که بخش زیادی از آن به نوع رابطه پدر و دختر و نقش پدر در خانواده بر می‌گردد. در جامعه ارزشی و نسبتا مقید و بسته ایران، پدر مطمئن‌ترین راه ارتباط پذیری دختر با جنس مخالف با رویکرد توسعه و خودیابی هویتی و شخصیتی است.
تعداد بازدید : 7

برای یک دختر، برقراری و ساخت رابطه عاطفی با محوریت پدر، بسیار مهم است. باید درود فرستاد بر مادرانی که با وجود مشکلات ریز و درشت در خانواده، وارد رابطه مثلث سازی (پدر، دختر، مادر) نشده و جایگاه پدر را در خانواده حفظ می‌کنند. مادران با تدبیر بعنوان دهندگان بدون انتظار، با تقویت رابطه پدر و دختر، شرایط را برای توسعه هویتی دختران شان در آینده رقم می‌زنند.

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، برگرفته از منابع گوناگون
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین