پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۴۴۵
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
چنان ادعای تولید ۵۰۰ هزار شغل می‌کنند و باعث ایجاد انحراف در نظام سیاستگذاری کشور می‌شوند که می‌مانیم چه بگوییم. مدنی باید توضیح دهد که این ادعا که امسال با همت نهاد‌های انقلابی و دستگاه‌های ذیربط، ۵۰۰ هزار شغل در مناطق روستایی و محروم در کشور ایجاد می‌شود با چه تضمینی روبرو است؟ آیا مشاغلی با رویکرد عبدالملکیسم قرار است ایجاد شود؟
شعار سال: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: امسال با همت نهاد‌های انقلابی و دستگاه‌های ذیربط، ۵۰۰ هزار شغل در مناطق روستایی و محروم در کشور ایجاد می‌شود.

نماینده دولت در نهضت احیای واحد‌های اقتصادی افزود: امسال در روستا‌ها و مناطق محروم هدف‌گذاری ایجاد ۳۰۰ هزار شغل خرد و خانگی شده است که بار اصلی به دوش سازمان بهزیستی، صندوق کارآفرینی امید، کمیته امداد و بنیاد برکت است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اضافه کرد: امسال احیای ۲۰۰۰ واحد اقتصادی خرد، کوچک و متوسط در مناطق روستایی و محروم در دستور کار قرار دارد که ۴۰۰ واحد آن تا کنون احیا شده است.

مدنی افزود: در نخستین شورای عالی جهاد سازندگی نیز یکی از دستورات اصلی جلسه رونق اقتصادی روستاهاست و ان شاءالله در خصوص جهش تولید، نوآوری در روستا‌ها و اشتغال همچنین تسهیل شرایط سرمایه گذاری در روستا‌ها تصمیمات خوبی گرفته خواهد شد.

در ادامه امین خوش قامت، مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی اظهار کرد: این طرح با دریافت حدود ۴ میلیارد تومان تسهیلات به بهره برداری رسیده که برای ۷ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است. در این واحد تولیدی نخ اسپاندکس برای تولید جوراب‌های ضخیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه سرمایه گذاری این طرح ۱۴ میلیارد تومان بوده که ۴ میلیارد تومان از آن توسط صندوق کارآفرینی امید به صورت تسهیلات پرداخت شده است.

در ادامه فاطمه جمیلی، مدیرعامل کارخانه نخ کش حریر مشهد اظهار کرد: نخ اسپاندیکس از این واحد صنعتی به کشور‌هایی همچون افغانستان و ترکمنستان صادر شده و برای لباس‌های کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشهد یکی از چهار قطب جوراب بافی در کشور است. با توجه به گران بودن ماشین آلات و بودجه کم از تسهیلات به مبلغ ۴ میلیارد تومان استفاده شده است. با توجه به موقعیت جغرافیایی مشهد می‌شود با تولیدجوراب‌های با کیفیت این محصول را به سایر کشور‌ها صادر کرد. ترکیه در حال حاضر یکی از کشور‌های بسیار پیشرو در این زمینه است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری پرسون، تاریخ انتشار:۹ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۴۰۳۵۰۰، www.purson.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین