پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۱۱۰
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: رفع تداخل اراضی ملی و دولتی و مستثنیات استان قزوین براساس هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسد.
شعار سال: رضا افلاطونی ظهر سه‌شنبه در جلسه قرارگاه رفع تداخلات اراضی کشاورزی که با حضور مسئولان قضائی استان قزوین در سالن جلسات باغستان برگزار شد، افزود: از حدود یک هزار و ۱۰۰ پلاک مشمول رفع تداخل اراضی در استان قزوین، ۲۹۰ پلاک معادل ۴۶۸ هزار هکتار پس از انجام کار‌های کارشناسی رفع تداخل شده است.

وی با بیان اینکه ۷۲۰ پلاک برای رفع تداخل باقی مانده است، گفت: هم اکنون رفع تداخل ۲۵۰ پلاک در دست بررسی است و قرار شده بر اساس زمان بندی تعیین شده هفته‌ای ۱۰ پلاک در استان رفع تداخل شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تشکیل قرارگاه جهادی برای رفع تداخل اراضی را یک عامل مهم در سرعت کار‌ها برشمرد و گفت: از ابتدای تشکیل قرارگاه جهادی در بهمن ۱۴۰۰ تاکنون ۱۲۳ پلاک رفع تداخل شد که نشان از نقش مؤثر این قرارگاه در پیشبرد اهداف طرح را دارد.

افلاطونی گفت: با راه اندازی قرارگاه رفع تداخلات اراضی کشاورزی از زمستان سال گذشته رتبه استان قزوین در اجرای این طرح از رتبه ۲۷ کشوری به رتبه ۴ در امر کاداستر اراضی کشاورزی و رتبه ۵ رفع تداخلات رسیده است.

این مسئول عنوان کرد: قزوین در کل کشور اولین استانی بود که در حوزه رفع تداخل اراضی و کاداستر اراضی کشاورزی وارد میدان شد و با اجرای این مهم پس از سال‌های ۹۴ و ۹۵ برای دو سال پیاپی رتبه نخست کشور را به دست آورد.

افلاطونی بیان کرد: پس از استقرار دولت سیزدهم وزیر جهاد کشاورزی با اولویت بخشیدن به موضوع رفع تداخل اراضی و کاداستر اراضی کشاورزی از همه دستگاه‌های اجرایی خواسته تا با قرارگاه جهادی رفع تداخل همکاری کنند و اراضی کشاورزی هرچه سریع‌تر سنددار شود.

گفتنی است، بر اساس ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به رفع تداخلات ناشی از اجرای قوانین و مقررات موازی در اراضی ملی دولتی و مستثنیات اشخاص اقدام کرده و پس از رفع موارد اختلافی نسبت به اصلاح اسناد مالکیت و صدور اسناد اراضی کشاورزی اقدام کند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار:۱۸ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۵۵۵۹۲۹۳، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین