پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۴۹۲
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
وزیر بهداشت ضمن اشاره به تصویب طرح حذف سقف کارانه پزشکان مناطق محروم در جلسه روز گذشته هیات دولت گفت: براساس این مصوبه، نیرو‌های پزشکی در مناطق محروم هر قدر فعالیت کنند می‌توانند دریافتی داشته باشند و این دریافتی در مناطق محروم فاقد سقف خواهد بود.
شعار سال: دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از بیمارستان دکتر چمران کنگاور اظهار کرد: مصوبه روز گذشته هیات دولت مبنی بر حذف سقف کارانه پزشکان مناطق محروم، گام بلندی در جذب نیرو‌های پزشکی و تخصصی در مناطق محروم است و به تحقق عدالت در سلامت کمک شایان توجهی می‌کند.

او افزود: این مصوبه برای ماندگاری بیشتر نیرو‌های پزشکی و تخصصی تصویب شد و نیرو‌های پزشکی در مناطق محروم، هر قدر فعالیت کنند، می‌توانند دریافتی داشته باشند و این دریافتی در مناطق محروم فاقد سقف خواهد بود.

عین‌اللهی با بیان اینکه وزارت بهداشت به زودی جایزه ملی «خدمت ماندگار» را به پزشکان شاخص مناطق محروم اهدا خواهد کرد، افزود: این جایزه به پزشکانی تعلق می‌گیرد که عمر خود را در مسیر خدمت در مناطق محروم صرف کرده‌اند و در آینده نزدیک فهرست منتخبان این جایزه ملی اعلام می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: طبق وظیفه و مسئولیت در وزارت بهداشت لازم است که بازدید‌های میدانی از مراکز بهداشتی و درمانی مناطق مختلف کشور داشته باشیم. از سوی دیگر بعد از پایان دور اول سفر‌های استانی رییس جمهور به کل استان‌ها، وزرا نیز در حوزه فعالیت خودشان، سفر‌هایی در کشور دارند.

او خاطرنشان کرد: مشکلات و کمبود‌های بیمارستان دکتر چمران را از نزدیک دیدیم و امیدواریم که در جهت حل این مشکلات گام برداریم.

دکتر عین‌اللهی از اختصاص سهمیه بومی به دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: امیدواریم به زودی پزشکان بومی مناطق مختلف کشور از جمله کنگاور، هرسین و صحنه بتوانند با استفاده از سهمیه ویژه بومی، در مقطع تخصص مورد نیاز همان مناطق، تحصیل کنند و دوباره به این مناطق، بازگردند. امسال برای اولین بار این طرح در کشور از مهرماه اجرایی می‌شود.

وزیر بهداشت با اشاره به برنامه‌ریزی برای جذب ۳۰ هزار پرستار در کشور یادآور شد: پرستاران شاغل در دوره پاندمی کرونا، حائز امتیازاتی برای جذب می‌شوند و امتیاز آزمون به اضافه امتیاز فعالیت در دوران کرونا، شاخص و ملاک جذب این نیرو‌ها می‌شود.

او تاکید کرد: باتوجه به پیشرفت‌های قابل توجه و قرار گرفتن ایران به عنوان قدرت اول منطقه در حوزه پزشکی، خیلی از کشور‌ها علاقه‌مند به استفاده از این ظرفیت هستند. مردم عراق هم باتوجه به همجواری با کرمانشاه می‌توانند برای درمان به این استان سفر کنند. امیدواریم با کمک استانداری بتوانیم با تقویت زیرساخت‌ها در نزدیک‌ترین شهر‌های کرمانشاه پذیرای بیماران عراقی باشیم.

گفتنی است، دکتر عین‌اللهی از بخش‌های مختلف بیمارستان ۷۰ تختخوابی شهید دکتر چمران کنگاور بازدید کرد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از همشهری آنلاین، تاریخ انتشار:۲۷ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۶۹۸۸۴۱، www.hamshahrionline.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین