پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۴۹۷
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بازدید انجام شده از شهر‌های استان متأسفانه عمق محرومیت در خرم آباد به عنوان مرکز استان و بروجرد از لحاظ امکانات درمانی زیادتر است که باید با تخصیص اعتبار به بیمارستان نیایش "خرم آباد" روند تکمیل را تسریع دهیم. دولت و وزارت بهداشت مصمم هستند با ساخت این بیمارستان‌ها هزار تخت بیمارستانی به سرانه تخت در لرستان اضافه شود.
شعار سال: "بهرام دارایی" روز پنجشنبه در نشست بررسی ساخت سه بیمارستان نیایش خرم آباد، رازی کوهدشت و گهر دورود افزود: با توجه به محرومیت استان و سرگردانی بیماران در سایر استان‌ها برای دریافت خدمات درمانی، رویکرد دولت و وزارت بهداشت بر شدت روند ساخت و اتمام سه پروژه بیمارستانی استان با تزریق منابع مالی تا پایان سال ۱۴۰۳ بود.

وی اظهار داشت: دولت و وزارت بهداشت مصمم هستند با ساخت این بیمارستان‌ها هزار تخت بیمارستانی به سرانه تخت در لرستان اضافه شود.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان عمق محرومیت در سطح استان لرستان گفت: در بازدید انجام شده از شهر‌های استان متأسفانه عمق محرومیت در خرم آباد به عنوان مرکز استان و بروجرد از لحاظ امکانات درمانی زیادتر است که باید با تخصیص اعتبار به بیمارستان نیایش "خرم آباد" روند تکمیل را تسریع دهیم.

معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت: بیمارستان نیایش خرم آباد در صورت تامین اعتبار روند تکمیل را طی خواهد کرد.

علی فرهادی بر ضرورت فعال‌تر شدن روند ساخت بیمارستان نیایش توسط پیمانکار آن با تزریق منابع مالی لازم تاکید کرد و اظهار داشت:در پروژه بیمارستان نیایش خرم آباد با تزریق اعتبار لازم، انتظار پویا شدن و شدت کار جهادی از قرارگاه خاتم الانبیا را داریم.

وی با بیان اینکه همچنین در بیمارستان گهر دورود نیز با تزریق اعتبار و شروع کار جبران عقب افتادگی این پروژه خواهد شد بیان کرد: همچنین پروژه بیمارستان رازی کوهدشت، پروژه فعال و از برنامه زمان بندی جلوتر است.

وی اظهار داشت:چگونگی روند اتمام ساخت سه پروژه بیمارستانی طی برنامه زمان بندی و فاز بندی تعیین و صورت جلسه شود.

بیمارستان ۵۱۵ تختخوابی نیایش خرم آباد ۴۰ درصد، بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی رازی کوهدشت ۳۰ درصد و بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی گهر دورود ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

بیمارستان نیایش خرم آباد از مصوبات سفر رییس جمهور به لرستان است که عملیات اجرایی این طرح حدود یک سال و نیم پیش متوقف شده بود و با این سفر، اعتباراتی برای از سرگیری آن در نظر گرفته شد و با افتتاح این بیمارستان ۵۱۵ تختخوابی بیش از ۲ هزار نفر اشتغالزایی در استان ایجاد خواهد شد.

قبل از شروع سال ۱۴۰۱ حدود ۲۲میلیارد تومان اعتبار به این طرح تزریق شد و حدود سه هزار متر سقف پس از تزریق اعتبار ساخته شده و ۱۵۰ نفر در این مجموعه اشتغالزایی شده است.

همچنین بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی دورود نیز یکی از مصوبات مهم سفر رییس جمهور به لرستان بود که اسفند سال گذشته پروژه آن به پیمانکار جدید واگذار شد، این پروژه در بحث سازه‌ای ۹۰درصد، اما در کل نزدیک ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اقتصاد آینده، تاریخ انتشار:۲۷ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۳۶۱۸۱۲، www.eqtesadayandeh.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین