پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۳۲۸۰
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷
علی اکبر علیزاده برمی یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در کمیسیون کشاورزی دولت را موظف کردیم که قبل از موعد فصل کشت آینده، الگوی کشت را تعریف کند. همچنین به دنبال این هستیم که پشتیبانی دولتی برای برخی از محصولات کشاورزی غیرضرور آب بر، وجود نداشته باشد و حتی در صورت لزوم از آن‌ها عوارض گرفته شود.

شعار سال: علی اکبر علیزاده برمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، درباره راهکار‌های مقابله با تنش آبی در کشور گفت: تنش آبی بحثی است که آرام آرام شروع شد و در زمان خودش معالجه نشد و الان شاهد وضعیت کنونی آب در کشور هستیم.

وی توضیح داد: هیچگاه در کشور الگوی مصرف آب اصلاح نشد و الگوی کشت هم به درستی تعریف نشد مثلا در مناطقی که با کمبود آب مواجه ایم، جالیز کاشته و یا صنایع آب بر در منطقه خشک احداث شده است؛ این مشکلات برای امروز و دیروز نیست.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس درباره اقدامات کمیسیون کشاورزی گفت: ما در کمیسیون کشاورزی دولت را موظف کردیم که قبل از موعد فصل کشت آینده، الگوی کشت را تعریف کند. همچنین به دنبال این هستیم که پشتیبانی دولتی برای برخی از محصولات کشاورزی غیرضرور آب بر، وجود نداشته باشد و حتی در صورت لزوم از آن‌ها عوارض گرفته شود. در مقابل برای کشت محصولات اساسی زراعی همچون گندم، جو و ذرت مشوق‌هایی در نظر گرفته تا الگوی کشت کم کم در کشور جا بیفتد.

علیزاده ادامه داد: همچنین قیمت گذاری محصولات کشاورزی به بهترین نحو انجام شود تا آرام آرام کشاورزی به سمت محصولات کم آب بر و بسیار لازم و اساسی رود.

وی همچنین با بیان اینکه بالاترین میزان مصرف آب مربوط به کشاورزی است، گفت: باید تلاش کنیم که این میزان مصرف به گونه‌ای کم شود که تولید محصولات کشاورزی با کم شدن مصرف آب، افزایش پیدا کند. در چنین شرایطی آب برای شرب داده می‌شود.

تعداد بازدید : 0
 
از بین رفتن پول و محصول کشاورزان به خاطر رعایت نکردن الگوی کشت؛ وزارت جهاد کشاورزی باید برنامه ای برای حل این مشکل بریزد.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، تاریخ انتشار:۱۷ شهریور ۱۴۰۱، کدخبر: ۸۵۶۶۵، agrofoodnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین