پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۳۵۸۱
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
یکی از انتقادات جدی و پایه ثابت کثیری از مشکلات کشور، عدم انجام تمام و کمال وظایف نمایندگی توسط نمایندگان مجلس یازدهم است. مجلسی که عملکردش بعضا برای نظام هزینه زا هم بوده و متاسفانه خواهد بود. پیشنهاد می کنیم، نمایندگان محترم دست به شعار مجلس، بجای شعار محوری، اعلام حضور در صحنه بواسطه صحبت های گل درشت و بعضا غلیظ ارزشی ، در روند فعالیتی خودشان تجدید نظر کنند. واقعا قامت نمایندگی برای برخی از نمایندگان بشدت گشاد است. تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به تجمعات اخیر در برخی شهر‌ها بعد از فوت «مهسا امینی» واکنش نشان داده و با عباراتی کلیشه ایی تاکید کردند که حساب معترضان از اغتشاشگران جداست ؟ واقعا چقدر از این وضعیت، حاصل کم کاری ها و عدم انجام جامع و مانع وظایف نمایندگی نشات می گیرد؟توصیه می کنیم از شعار درمانی و شعار گرایی فاصله گرفته و آستین همت و خدمت و غیرت بالا بزنید .

شعار سال: در سه روز اخیر، تجمعات اعتراضی و بعضا آشوب طلبانه در برخی از شهر‌های کشور برگزار شده است. برگزاری این تجمعات در پی برخی فراخوان‌ها در فضای مجازی با اقداماتی نظیر آتش‌زدن سطل‌های زباله، مسدودکردن برخی کوچه‌ها و خیابان‌ها، تخریب دستگاه‌های عابربانک و سردادن شعار‌های تند همراه بوده که پلیس سعی کرد با استفاده از گاز اشک‌آور و بازداشت برخی عوامل فضا را کنترل کند(گزارشاتی از برخورد تند پلیس که مسلما در آینده بشکل ناپیدا منجر به کینه  و تسویه حساب های هیجانی می شود هم گزارش گردیده است). برخی از تحلیل گران، قضاوت هایی چند گانه در خصوص این میدان بازی، ارایه کرده اند. 

گروهی کل داستان را زیر سوال برده و سناریویی هدایت شده برای تخلیه انرژی مخالفان و خالی شدن عامدانه صداهای اعتراض را مطرح نموده و تمام وقایع را نوعی شبیه سازی برای وقوع بی صدای اتفاقی بزرگ تر می دانند. گروهی دیگر، مسئله را در حد بروز هیجانات اعتراضی به برخی سلیقه محوری ها و محدود سازی ها تصور می کنند و در نهایت، گروه سوم به بحث اغتشاشات محدود خیابانی ، معتقد هستند. هر سه گروه نقد کننده، وجود برخوردهای قهرآمیز و آتش زدن ها و به آتش کشیدن های اموال مردم را ، سناریوهای ساختگی تندروهای دو طرف داستان قلمداد کرده و بدان کم اعتقاد هستند. 

اما نکته جالب این داستان ، هیجانی شدن برخی از نمایندگان مجلس و اعلان حضور با الفاظی بعضا تندروانه منجر به قطبی کردن فضای اعتراضی است. واقعا نماینده ای که تدبیر لازم برای آرام سازی و مدیریت فضای تعارض و آشوب را نداشته را چه می توان نامید؟ ما قصد زیر سوال بردن هیچ کس را نداریم، اما می دانیم که برخی از نمایندگان لباس خیلی خیلی گشادی را به تن کرده اند. توئیت ها و کامنت های تعدادی از نمایندگان مجلس در صفحات شخصی خود در ادامه آورده می شود (پیام های معقول، خنثی و تند). قضاوت در خصوص پیام ها با شما:

*** جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور:
«فرق است بین اعتراض به یک روند اشتباه در اجرای یک جزء (گشت ارشاد) تا؛
‏آتش زدن قرآن
‏آتش زدن امام‌زاده
‏آتش زدن پرچم کشور عزیزمان ایران
‏زنده زنده سوزاندن مامور پلیس
‏کشیدن چادر از سر زن مسمان
‏یقینا این رفتار مردم معترض نیست.
‏حساب جنایتکاران جداست.
‏جان ناقابلم فدای دین و قرآن و ایران»

*** ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
«پرچم ایران نماد ملت و حاکمیت ایران است و برای برافراشتن آن خون صد‌ها هزار شهید تقدیم شده است. آتش زدن پرچم ملی اعلام جنگ با ایران است، انتظار می‌رود که نیرو‌های انتظامی و امنیتی پاسخی سخت و عبرت‌آموز به هتاکان، مزدوران و اراذل و اوباش بدهند.»

*** جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
«پیگیری حق با آشوب و شورش خیابانی فرق دارد؛ مجلس با همه توان در حال بررسی حادثه فوت خانم امینی است و دیروز با فراجا؛ پزشکی قانونی و اورژانس جلسه کارشناسی داشتیم مردم باید مرز بین حق طلبی با ساختار شکنی‌های منافقین و معاندین را رعایت کنند این‌ساختار شکنی جز پایمال شدن حق حاصلی ندارد.

به همان میزانی که مردم باید مرز بین خود با معاندین را رعایت کنند؛ مسئولان هم باید به فکر تغییرات اساسی در سیاست‌ها و روش‌های نادرست و پر هزینه باشند و مطالبات به حق مردم را پاسخ دهند. کشورداری و مردم سالاری نیازمند درایت و عقلانیت است نه تعصب و تحقیر و وصل مطالبات مردم به دشمنان

*** سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن:
«کشیدن چادر‬⁩ از سر زنان مومن دست منافقین و سرویس‌های جاسوسی خارجی را رو کرد که اصل اسلام و انقلاب را نشانه گرفته اند و فوت ⁧‫مهسا امینی‬⁩ را بهانه قرارداده اند. ⁧‫خون غیرتمندان‬⁩ به جوش آمده؛ کاش دولت اجازه بدهد تا جوانان غیور حسینی و فاطمی طومار ⁧‫اغتشاشگران‬⁩ مفسد را بپیچند
 
نمایندگان محترم بجای اعلام حضور شعار محور، از عملکردهای هزینه زای خودشان برای نظام کم کنند؟!

*** روح الله متفکر آزاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:
«حادثه تلخ فوت مهسا امینی برای همه ما تکان دهنده بود در همین راستا امروز جلسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس تشکیل شد، آنچه به صورت خلاصه می‌توانم پس از استماع گزارش فراجا، پزشکی قانونی و فوریت‌های پزشکی بگویم، فرضیه ضرب و جرح مرحومه امینی قطعا رد است.
مجلس و دیگر دستگاه‌ها پیگیر حق خانواده امینی و پاسخگوی افکار عمومی هستند، اما متاسفانه این اتفاق تلخ فرصتی برای عقده گشایی برخی جریانات سیاسی داخلی و دشمنان خارجی شده تا در آستانه شکسته شدن حصار تحریم‌های ظالمانه در سایه پیمان‌هایی مثل شانگهای، علیه مردم عقده گشایی کنند.»

*** زهره سادات لاجوردی عضو کمیسیون فرهنگی:
«لیدر‌های اغتشاشات مرگ مهسا امینی را ⁧‫بهانه‬⁩ قرار داده و می‌خواهند کشور را درگیر آشوب‌های خیابانی کنند و آشکارا اعلام می‌کنند که نام او برای ما اسم رمز حمله است.
مرگ ⁧‫مهسا امینی‬⁩ باید از طریق مراجع قانونی رسیدگی شود و نتیجه به اطلاع مردم برسد مراقب باشیم فتنه سال ٨٨ تکرار نشود.»

*** سیدنظام موسوی عضو هیات رییسه مجلس:

«۱. حجاب، ضرورت دینی، قانون کشور و سنت تاریخی ایرانیان است.

‏۲. جان انسان‌ها در اسلام حرمت دارد و حاکمیت باید در این ساحت، طبق عدالت، بررسی و احقاق حق کند.

‏۳. وقتی سران قوا درباره فوت خانم ⁧‫مهساامینی‬⁩ تاکید بر پیگیری جدی دارند، تلاش برخی جریان‌ها برای بلواسازی، چیزی جز کاسبی سیاسی نیست.»

*** محمدحسن آصفری عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور:

«نیروی انتظامی‬⁩ ضامن امنیت و آرامش در کشور است. ضمن پیگیری مجدانه علت فوت خانم ⁧‫مهسا امینی‬⁩ درصورت اثبات تخلف از ناحیه هر مأموری باید با وی برخورد شود‏، اما به خود اجازه نمی‌دهم برای خوش خدمتی به شبکه‌های معاند و به دست آوردن چهار رای بیشتر سرمایه امنیت کشور را زیرسوال ببرم.»
 
نمایندگان محترم بجای اعلام حضور شعار محور، از عملکردهای هزینه زای خودشان برای نظام کم کنند؟!

*** علی بابایی کارنامی عضو کمیسیون اجتماعی:

«کسی که به دنبال حقیقت باشد فضا را آرام می‌کند و آنکه به دنبال آشوب است حقیقت را جستجو نمی‌کند. البته اقلیتی که تعداد آن‌ها از یک چهارراه هم کمتر است قطعا نمی‌توانند مطالبات مردمی را از مسیر صحیح خود منحرف کنند.»

*** محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی:

«شخصی که از آنسوی مرز‌ها سیگنال تجزیه طلبی به داخل کشور ارسال می‌کند، تمام موجودیت خود را مدیون جمهوری اسلامی و فداکاری شهید سلیمانی است. اگر قدردان نیستید حداقل نمک به حرامی نکنید

*** محمدرضا احمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

«در مجلس همانقدر که در پیگیری علت فوت خانم امینی پیگیر هستیم به تجزیه طلبان نیز اجازه نخواهیم داد از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. دستانی که به خون هزاران دختر و پسر ایرانی آلوده است امروز کفتارگونه خونخواه این بانو شده‌اند.»

*** سیدعلی موسوی نماینده ملکان:

«تصویر و رویه‌ی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی در دفاع از نوامیس ایران در قاب تاریخ ثبت است. هر شخصی این تصویر را در اذهان ملت غیور ایران مخدوش کند شایسته بدترین برخوردهاست.»

*** احمد علیرضا بیگی عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور:

«وزیر کشور باید پاسخگو باشد و مردم از مجلس انتظار دارند. وزیر کشور به عنوان رییس شورای اجتماعی کشور و ناظر بر عملکرد نیروی انتظامی به جلسه علنی مجلس فرا خوانده شود.»

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از منابع گوناگون (با تاکید بر فرارو)

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین