پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۳۶۴۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
دکتر امیر دبیری مهر پژوهشگر علوم انسانی در کانال تلگرامی «اندیشکده خرد»، نامه ای خطاب به ۹ نفر از مسئولان کشور نوشت و ۵ پیشنهاد را برای پایان دادن به اعتراضات مردمی و ناآرامی های پیش آمده در کشور بعد از مرگ مرحومه مهسا امینی، مطرح نمود.

شعار سال: باید بپذیرید که در بخشی از جامعه به ویژه نسل جدید نارضایتی انباشته توام با خشمی برامده از ناکامی وجود دارد که مرگ مرحومه مهسا امینی مانند جرقه‌ای انبار این باروت را روشن کرد.

دکتر امیر دبیری مهر پژوهشگر علوم انسانی در کانال تلگرامی «اندیشکده خرد» نوشت:

خطاب من در این نامه افراد زیر هستند.
آقایان ابراهیم رییسی، قالیباف، محسنی اژه ای، علی شمخانی، حسین اشتری، حسین سلامی، وحیدی، کاظمی و خطیب هستند که مهم‌ترین مسوولیت را در قبال مدیریت بحران پیش آمده در کشور را دارند آقایان به ترتیب رییس شورای عالی امنیت ملی، رییس قوه مقننه، رییس قوه قضاییه، دبیر شورای عالی امنیت ملی، فرمانده کل انتظامی کشور، فرمانده کل سپاه، رییس وزیر کشور وشورای امنیت، رییس سازمان اطلاعات سپاه و وزیر اطلاعات هستند و طبق قانون و شرع در کنترل نا آرامی‌های اخیر مهمترین نقش را دارند.

۵ پیشنهاد به ۹ نفر برای پایان ۶ روز ناآرامی
برادران گرامی
در بیست سال اخیر در مقاطع مختلف به عنوان یک پژوهشگر معتمد و البته مستقل با اغلب شما مسوولین محترم درباره مسایل مختلف مربوط به تحولات اجتماعی و حکمرانی کارآمد سخن گفته ام و شاهد هستید که در نوشته‌ها و تحقیقات و سخنانم بار‌ها هشدار دادم اگر چنین کنید و چنان نکنید چه خواهد شد و متاسفانه این روز‌ها شاهد برخی از ان روز مبادا‌ها هستیم و، اما بعد:

اول - باید بپذیرید که در بخشی از جامعه به ویژه نسل جدید نارضایتی انباشته توام با خشمی برامده از ناکامی وجود دارد که مرگ مرحومه مهسا امینی مانند جرقه‌ای انبار این باروت را روشن کرد. بنابر این در نخستین اقدام، فضایی را برای تخلیه‌ این خشم و عصبانیت ایجاد کنید و این مهم را به فردا موکول نکنید.

۵ پیشنهاد به ۹ نفر برای پایان ۶ روز ناآرامی

دوم - اجازه ندهید ماموران موظف و نیرو‌های خودسر تحت تاثیر احساسات و خود تکلیف پنداری دست به رفتار‌های خشونت بار به ویژه علیه زنان و دختران بزنند این کار مانند ریختن بنزین روی آتش خشم عمومی است. وقتی رفتار خشن خطرناک است تکلیف خطر تیر اندازی و کشتن احتمالی معترضین روشن است که من با شناختی که از شما دارم با آن مخالف هستید.

سوم - اجازه ندهید با فیلتراسیون و مسدود سازی جریان اطلاعات در داخل و بین مردم جریان خبر رسانی و تحلیل دست رسانه‌های مغرض و بیگانه قرارگیرد... آفات آزاد بودن جریان اطلاع رسانی به مراتب کمتر از خطر یکسویه شدن آن است. ضمن این که فضای مجازی بخشی از خشم عمومی را مهار می‌کند و مسدود شدن آن زیان بار‌تر است. مراقب مشورت آدم‌های کوته نظر و خام و هیجان زده باشید.

چهارم - همه شما طبق برنامه زمانی با مردم صحبت کنید در صورت نیاز عذرخواهی کنید... باور کنید این نشانه ضعف نیست نشانه ادب و تدبیر است یکی از علل تشدید بحران اخیر این است که هیچ کس حاضر به عذرخواهی نشده است. در صحبت با مردم به نقص سیاست‌ها و اشکالات بنیادین روش‌های اجرایی مانند گشت ارشاد اعتراف کنید.. این طور همدلی خود را با، ولی نعمتان خود نشان خواهید داد. به والله لجبازی و همدل و همراه نبودن با مردم نشانه ثبات قدم نیست.

پنجم - به جای نسبت دادن اعتراضات به بیگانگان و اغتشاشگر خواندن معترضین که ترفند نخ نما و قدیمی شده با کار اطلاعاتی دقیق نفوذی‌های تخریب گر که تحت پوشش معترض و همچنین نیرو‌های خودسر که تحت عنوان حزب اللهی و بسیجی در میدان حضور دارند و بر آتش خشونت می‌دمند را شناسایی و دست شان را طبق قانون از میدان اعتراض‌ها و تجمعات کوتاه کنید و بگذارید معترضین فریاد خودشان را بزنند و شما تامین کننده امنیت آن‌ها باشید؛ و آخر این که روز‌ها و شب‌های سختی پیش روست... اجازه ندهید بیش از این مردم به جان هم بیفتند... جوان و نوجوان معترض فرزند ماست نیروی پلیس و امنیتی و پاسدار هم فرزند ماست. چرا به خاطر فقدان تدبیر و عقلانیت باید خشم و خشونت و زور طرفین رو در روی هم قرار گیرد و داغی بر داغ‌های کشور افزوده شود. خسارت‌های مالی ناشی از این شلوغی‌ها به کنار هر چند کل آن فدای سر یک تار موی یک ایرانی ... به آینده ایران بیندیشید به فقری که هنوز هست... به جهلی که هست و عزتی که خدشه دار شده ... مبادا روزمرگی‌ها نگاه ما به آینده را تیره کند.

 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران، تاریخ انتشار:۱ مهر ۱۴۰۱، کدخبر: ۸۵۹۱۵۷، www.asriran.com
اخبار مرتبط
برچسب ها: مرگ مهسا امینی ، مقصر مرگ مهسا امینی ، ناآرامی های بعد از مرگ مهسا امینی ، علت اعتراضات مردمی بعد از مرگ مهسا امینی ، دکتر امیر دبیری مهر ، امیر دبیری مهر پژوهشگر علوم انسانی ، دکتر امیر دبیری مهر اندیشکده خرد ، پیشنهادات دکتر امیر دبیری مهر برای پایان دادن به ناآرامی ها در کشور ، پیشنهادات دکتر امیر دبیری مهر به مسئولان برای پایان دادان به اعتراضات مردمی ، نامه دکتر دبیری مهر به 9نفر از مسئولان ، دکتر امیر دبیری مهر پژوهشگر اجتماعی ، نارضایتی های مردم از عملکرد مسئولان ، اعتراضات مردمی در ایران ، علت اعتراضات جوانان در کشور چیست ، نحوه برخورد با اعتراضات مردمی ، نحوه تعامل با جوانان معترض ، عذرخواهی از معترضین و مردم ، عدم رفتارهای خشن با معترضین ، اغتشاشگر خواندن جوانان معترض ، نسبت دادن اعتراضات به بیگانگان و معاندین ، قطعی اینترنت در جریان اعتراضات مردمی ، ضررهای قطعی اینترنت در جریان اعتراضات ، واکنش مسئولان به اعتراضات به گشت ارشاد ، ورود نیروهای خودسر به اغتشاشات بنام تکلیف مداری ، عدم اعتماد به خشونت های نیروهای خودسر در اغتشاشات
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
0
0
جوان اکتیو و خوش فکری است
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
0
0
امیر جون، مو کاشتنت مبارکه داداش
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
0
دبیری مهر جوان خوشفکریه . خدا حفظش کنه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین