پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۵۹۶۲
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
واقعا کسی نمی خواد بپرسه که اخوی اگر مدیریت بلد نیستید، اصلا چرا هستید؟ اگر تیم اقتصادی درست نمی تونید بسازید و تمایل به محفل و رفیق و فامیل و قبیله دارید، اصلا چرا اومدید؟ اگه قراره الفبای اداره کشور رو با آزمون و خظا یاد بگیرید، کدوم قانون و شرع و عرف بهتون این اجازه رو داده؟ و ..... . چند دهه می شه که کشور داره تورم دو رقمی رو تجربه می کنه و هیچ کس هم صداش در نمی یاد؟ چند دهه می شه که از یک سوراخ به کرات گزیده می شیم و باز هم می گیم ، دولت اونا و دولت ما و چپ و راست و تحویل گرفتن خرابه؟! بسه دیگه . تا کجا قصد اسکول گیر آوردن مردم رو داریم آخه. اقتصاد راه داره و هر به ظاهر وزیر و وکیلی رو که نمی شه مسئول بخش اقتصاد و وزارتخانه های اقتصادی دونست. طرف از وزارت فقط کت و شلوار پوشیدن و ژست بلدم بلدم رو یاد داره و مثلا خودش رو وزیر می دونه و دلخوش به چندتا بله قربان گفتن یه مشت کارمنده و گرفتن حقوق آخر ماهه خودش و نابود کردن خونه میلیون ها ایرانی و به قهقرا کشیدن کشور و دین و هرچه ارزش و انقلابه . بابا جمع کنید این شیوه خاله بازی ظاهرا مدیریتی رو . هی حواله می کنیم به دولت بعدی و ذولت بعدی بدتر از قبلی. این کیه رئیسی، اون کیه روحانی، فلانی کیه احمدی و قبلی اش کیه خاتمی. یعنی قبول کنیم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی نمی دونه اوراق قرضه هم نوعی کسری بودجه تلقی می شه؟ مسئولی که مالیات رو درآمد میدونه؟ مدیری که افزایش نرخ دلار و چاپ پول بدون پشتوانه رو به هزار بهانه مثل تحریم تجویز می کنه و توجیه براش میاره؟ دیپلماتی که درگیر ادبیات مرگ بر و درود بر و غافل از منابع و منافع ملی شه؟ و ..... قبول کنیم که اینها مدیرند؟ آقا توسعه ادبیات تخصصی داره و با تخصص و پایمردی تحقق پیدا می کنه نه شعار زدگی و وعده درمانی. یعنی چی تداوم تورم 40 درصدی برای سال 1402؟! گزارش مرکز پژوهش های مجلس رو بخونید لطفا. بخدا آدم آتیش می گیره برای مردمش و کشورش و ارزش هاش و انقلابش .

شعار سال : نخستین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ منتشر شد. در این گزارش با توجه به کاهش اثر شوک قیمتی ناشی از حذف ارز ترجیحی، در سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده که با فرض تداوم وضعیت موجود، نرخ تورم نسبت به سال ۱۴۰۱ کمتر، ولی همچنان بالای ۴۰ درصد باشد. ضمن اینکه با وجود نرخ رشد اقتصاد پایین و نرخ تورم بالا کاهش نرخ فقر دور از انتظار خواهد بود. همچنین پیش بینی می‌شود نسبت کسری تراز عملیاتی به مصارف عمومی منفی ۲۵ درصد باشد.

نرخ تورم بالای ۴۰ درصد و دولت هایی که مردم را اسکول کرده اند؟!

گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در تشریح نقاط قوت لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به مواردی، چون حرکت به سمت برنامه محوری با ارایه جدول اطلاعات تکمیلی و برنامه دستگاه‌ها، توسعه ارائه خدمت بر اساس بیمه پایه سلامت و گسترش پوشش بیمه با شناسایی و تحت پوشش بیمه قرارداد افراد فاقد بیمه پایه از سه دهک پایین درآمد به صورت فعالانه و رایگان، تقویت سازو کار نظارتی تبصره ۱۸ از طریق راه اندازی نظام جامع اطلاعات بازار کار و سامانه‌ها مربوطه، رشد سهم مجموع اعتبارات حمایتی از کل بودجه عمومی کشور، توجه به موضوع واگذار اموال مازاد و ظرفیت مشارکت بانک‌های دولتی در سرمایه گذار‌های راهبردی، توجه به ظرفیت انتشار اوراق درون سازی برای مدیریت نقدینگی خزانه و پیشبرد طرح‌های عمرانی در ماه‌های ابتدایی سال، کاهش ۷ واحد درصدی نرخ مالیات عملکرد بخش تولید، اعمال سقف بر تسهیلات تکلیفی موضوع تبصره ۱۶ با هدف کنترل نقدینگی، اهتمام بر اجرا حساب واحد خزانه، شناسه یکتای پرداخت، برنامه ریزی برای اجرای مشارکت عمومی- خصوصی با رعایت قانون مناقصات عمومی و ایجاد شفافیت مالی در سازوکار پیشبرد طرح‌های مرتبط با واگذاری قیر، اشاره کرد.

این گزارش همچنین در تبیین نقاط ضعف لایحه بودجه ۱۴۰۲، به مواردی، چون بیش برآوردی قابل توجه برخی اقلام منابع عمومی نظیر صادرات نفت، واگذاری شرکت‌های دولتی و مولدسازی دارایی‌های دولت و کم برآوردی برخی از اقلام مصارف نظیر خرید تضمینی گندم و تکالیف به سازمان تامین اجتماعی، درج ارقام قابل توجه خارج از سقف بودجه عمومی، عدم ارائه جدول منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها و اخذ مجوز‌های بدون سقف برای واگذاری نفت خام برا پرداخت تعهدات و عناوین غیر دقیقی مانند طرح‌های پیشران، تقاضای دائمی شدن برخی از احکام در قالب لایحه بودجه با ماهیت یک ساله و ابهام حقوقی در رابطه با شیوه تصویب این احکام، عدم پیشبرد برنامه مشخص در مسیر حل ناترازی نظام بانکی به عنوان پیش شرط‌های نیل به ثبات اقتصاد کلان و رونق تولید، حذف الزام به افشای اطلاعات مربوط به تسهیلات و تعهدات کال و اشخاص مرتبط بانک‌ها، حذف مالیات بر سود سپرده اشخاص حقوقی، امهال بدهی‌های شرکت‌های تابعه وزارت نفت به بانک مرکزی و بانک‌های تجاری، فقدان احکام تنظیمی در خصوص فروش اوراق دولتی، تداوم سیاست تکلیف به بانک مرکزی در خصوص خرید ارز‌های دولت و حذف سامانه رصد و پایش محرومیت در کشور و سایر احکام به روز رسانی شاخص‌های محرومیت اشاره کرد.

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال،با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از گیل خبر. منتشره در تاریخ 26 دی ماه 1401 . کد خبر: 484578 .https://gilkhabar.ir.

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین