پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 31
کد خبر: ۳۸۶۱۰۹
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره بانک مسکن ضمن اعلام آمادگی این بانک برای انتقال تجربیات خود در تامین مالی این حوزه، گفت: بانک مسکن تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۴۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به حساب سازندگان پرداخت کرده است.

شعار سال: عضو هیات مدیره بانک مسکن ضمن اعلام آمادگی این بانک برای انتقال تجربیات خود در تامین مالی این حوزه، گفت: بانک مسکن تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۴۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به حساب سازندگان پرداخت کرده است.

سید محسن فاضلیان افزود: در سال‌های گذشته ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر با حمایت مالی بانک مسکن ساخته شده است و در طرح نهضت ملی مسکن نیز این بانک تاکنون قرارداد ۲۰۴ هزار و ۲۱۲ واحد مسکونی را به مبلغ ۶۹۴ هزار و ۷۵۴ میلیارد ریال منعقد کرده است.

وی اضافه کرد: بانک مسکن سعی کرده که به سرعت نسبت به انعقاد قرارداد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اقدام کند و در این بخش بیش از ۴۷۰ هزار میلیارد ریال از محل آورده متقاضیان و منابع بانک به حساب سازندگان ذیل این طرح پرداخت کرده است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از تسهیلات این بانک به بخش مسکن در سال جاری اختصاص یافته است گفت: تسهیلات‌دهی بانک مسکن منحصر به طرح نهضت ملی مسکن نیست و در مواردی مانند اعطای کمک هزینه ودیعه مسکن، خرید مسکن و غیره، بانک مسکن سعی کرده حضوری فعال در حوزه تامین مالی بازار مسکن داشته، به نحوی که میزان تسهیلات پرداختی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۱۷۰ درصد رشد داشته است.

فاضلیان با اشاره به تقاضای فزاینده در بازار مسکن گفت: طرح نهضت ملی مسکن در حال انجام است؛ اما با توجه به اینکه متوسط زمان ساخت مسکن در کشورمان بالاتر از کشور‌های دیگر است این نیازمندی وجود دارد تا ضمن تامین مالی سریع پروژه‌ها که بانک مسکن در این حوزه تمرکز کرده، با صنعتی‌سازی مدت زمان ساخت مسکن در کشور نیز کاهش یابد. از این روست که تجربه بانک مسکن در حوزه تسهیلات‌دهی و تامین مالی مسکن در وهله اول بسیار راهگشاست و این بانک آمادگی دارد تا تجربیات هشتاد و چهارساله خود را در این حوزه در اختیار شبکه بانکی کشور قرار دهد.

وی افزود: نسبت تسهیلات‌دهی و حضور خودمالکان در طرح نهضت ملی مسکن به کل طرح نهضت ملی مسکن نشان می‌دهد که ۷۴ درصد از پروژه‌هایی که به بانک مسکن تحت عنوان نهضت ملی مسکن تعریف شده، مربوط به خودمالکان است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن تصریح کرد: تعداد ۴۵۳ هزار و ۹۶۵ متقاضی تاکنون برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن از یک میلیون ریال تا ۴۰۰ میلیون ریال ضمن افتتاح حساب، پول واریز کرده‌اند که بانک مسکن نیز ۱۷۰ هزار میلیارد ریال از محل آورده متقاضیان به حساب سازندگان تسهیلات پرداخت کرده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار:۳ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر:۸۵۰۰۷۱۱۶، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین