پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۲۴۷
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد و از فروردین سال آینده کار‌های ساخت آن‌ها آغاز خواهد شد.

شعار سال: علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید اظهار کرد: در روز‌های آینده گام سوم طرح نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید به تعداد ۱۰۰ هزار واحد را با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

وی افزود: تعداد ۲۰۰ هزار واحدی که تا کنون به مرحله اجرا رسیده در بخش آماده سازی زمین به طور متوسط دارای پیشرفت ۶۵ درصد است. در حوزه ساخت مسکن هم بالغ بر ۱۵ درصد به صورت میانگین پیشرفت فیزیکی دارد و در مواردی مثل پروژه ۱۴۰۰ واحدی پرند که خردادماه امسال و در گام اول آغاز شده به بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

ساخت ۱۸ شهرک جدید در گیلان و ۸ استان دیگر کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اقدام دیگر که امیدواریم در دهه فجر به سرانجام برسد اخذ پروانه ۱۸ شهرک دولتی است که تلاش داریم آن را به ۲۰ مورد برسانیم. این ۱۸ شهرک مراحل مصوبات شورای عالی شهرسازی را می‌گذراند و تهیه طرح‌های تفصیلی آن در حال انجام است. یک برنامه مفصل در رابطه با عملیات اجرایی شهرک‌سازی دولتی داریم که پس از دریافت پروانه تاسیس در دهه فجر، عملیات کلنگ‌زنی آن‌ها تا فروردین و اردیبهشت انجام می‌شود.

جعفری با بیان اینکه شهرک‌های جدید در اراضی دولتی جانمایی شده است گفت: این شهرک‌ها برای ایجاد ظرفیت‌های جدید سکونتگاهی در استان‌ها جانمایی شده که واحد‌های آن به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می‌یابد.

به گفته وی، ۱۸ شهرک جدید در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل قرار دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۹ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر:۱۴۰۱۱۱۰۸۰۶۲۲۹، www.isna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین