پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - 2023 March 28
کد خبر: ۳۸۶۹۸۴
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۵
اینکه گروهی ریز و درشت را بعنوان کابینه و وزیر و وکیل معرفی کنیم در حالی که می دانیم فاقد توانمندی ها و بعضا صلاحیت های تخصصی برای اینکار هستند و بعد دهانمان را ببندیم و ان شاالله و ماشالله کنیم و مثل احمق ها، باور کنیم که فال آنها راست است، خیانت آشکار به دین، انقلاب ، رهبر و گام دوم حرکت تمدن سازی انقلاب اسلامی است. باید ماست خور آقایان را با استدلال و برنامه، با رصد و نظارت و با مطالبه گری گرفت و عملکرد طلبی نمود. به ما چه که گروهی از این آقایان محتاج حقوق سرماه بوده و برای دریافت این حقوق و پشت فیشی ها و تشفی حس تحویل بازار خود، دوست دارند وکیل و وزیر شوند؟ وکیل و وزیر شدن شاخص عملکردی دارد و پاسخ گویی. آقای خاندوزی، وعده شما در خصوص سامان دهی بازار ارز در سال 1402( مشروط به تدام رویه حاضر) حتی سراب هم نیست و نوعی توهم زدگی است آقای وزیر. کشور و سرنوشت 84 میلیون ایرانی بازیچه نیست که با حرافی بتوان از آن گذر کرد. شما را در دانشگا خودتان به مناظره دعوت می کنیم.

شعارسال: سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در جلسه گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان که با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان برگزار شد،  افزود: صادرات و ارزآوری کشور این روزها بر شانه های فعالان اقتصادی است که  امیدوارم چه در وزارت اقتصاد و چه در سایر نهادها با برطرف کردن موانع بتوان بستر فعالیت آنها را فراهم کرد.

شما بی ثباتی ارزی را در سال 1402 توجیه خواهی کرد آقای خاندوزی، نه غلبه

بخش هایی از اظهارات خاندوزی را در ادامه می خوانید:

 • تلاش دولت سیزدهم این بوده که به سوی پیشرفت و تحقق اهداف حرکت کرد که البته با توجه به مسائلی که در شش ماه گذشته رخ داده، در پایان سال با اتفاقات ناگواری برای مردم و فعالین اقتصادی روبرو شدیم؛ از جمله تلاطم نرخ ارز و افزایش تورم‌ که رسیدن به اهداف را دشوار کرد.
 • این اتفاقات و مشکلات در حوزه اقتصاد با یک دست حل نمی شود و نیاز به شما به عنوان مهم‌ترین بازیگران اقتصاد است.
 • معتقدم که با یک الگو نمی توان کل کشور و کل فعالیت های اقتصادی را مدیریت کرد.
 • باید توجه داشته باشید که منافع ارزی صادرکنندگان بایستی به خزانه  برگردد تا وارد کنندگان هم از  ارز استفاده کند.
 • این جلسات باید منجر به یک همکاری دو طرفه بین دولت و بخش خصوصی شود و در نهایت بخش خصوصی به آینده فعالیت خود امیدوار تر باشد و همچنین دولت هم تقویت شود.
 • سال آینده به بی ثباتی ارزی غلبه می کنیم
 • وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در سال آینده به بی ثباتی ارزی غلبه می‌کنیم، هرچند این موضوع با شرایط تحریم های خارجی  و هجمه های دشمن که برای ما وارد می شود، دشوار است.
 • ایجاد بستر و تسهیل فعالیت اقتصادی وظیفه ما دولتی ها است تا بار مضاعف از دوش تولیدکننده و صادرکننده برداشته شود.
 • وی گفت: در وزارت اقتصاد تمام تلاش ما این است که ساعت و روزهای ترخیص کالا از گمرک را هم کاهش دهیم.
 • استراتژی تمرکز زدایی را بایستی به طور جدی دنبال کنیم؛ معتقدم که بروکراسی پیچیده تمرکزگرا ، باعث شده استان ها به گروگان گرفته شوند، از این رو اختیارات هر استان را بیشتر می کنیم.
 • اخیرا نیز ۳۵ اختیار وزیر اقتصاد و دارایی را به استان‌ها واگذار کردیم.
 • وصول ۲۸۰۰ میلیاردی مالیات استان هرمزگان و تخصیص آن به  شهرداری و دهیاری ها باعث شکوفایی شهر های هرمزگان شده که خود نوید بخش گام های مثبت طرح های مالیاتی است.
 • برنامه های دولت و وزارت خانه در ظاهر پراکنده اند، اما مهره های یک تسبیح هستند. بنابراین بایستی ملاحظات ملی را هم در هر فعالیتی در نظر بگیریم، برای مثال در خصوص واردات ته لنجی ها باید منافع ملی و کشور را هم در نظر بگیریم نه تنها منافع یک استان را.
 • در دولت و بین نهادها نیز مناقشه است و بخش خصوصی و دولتی برای تسهیل امور و حذف امضاهای طلایی باید همصدایی داشته باشند.
 • مواردی که در این حوزه و موانع آن بحث شد در اسرع وقت پیگیری می شود و  سعی می کنیم برای سال هایی که مالیات آن اظهار نشده یک بخشودگی در نظر بگیریم.
 • دریافت مابه تفاوت حق سوخت سنوات گذشته یک تخلف است که از طرف همه فعالان اقتصادی در این جلسه بحث شد که ما در کنار فعالان اقتصادی خواهیم ایستاد.
 • در خصوص مالیات بر ارزش افزوده که برای برخی فعالین اقتصادی چندین بار ابلاغ شده، یادآور می شوم که این موضوع از لحاظ وزارت اقتصاد حل شده و مصوبه ای برای آن داریم که پیگیریم که ارزش افزوده های مضاعف برای فعالان اقتصادی ابلاغ نشود.
 • در 11 ماه امسال در هر روز یک بخشنامه صادر شده که بخش اعظم آن برای بخش اقتصادی بوده که همین موضوع فعالین اقتصادی را دچار سردرگمی کرده است‌.
 • پس از این سفر، جلوی ابلاغ بخشنامه های غیرضروری و غیرقانونی را خواهیم گرفت.
 • همچنین مشکلی که یکی از فعالان اقتصادی آن را مطرح کرد که حتما از طریق وزارتخانه پیگیری خواهیم کرد تا مرزنشینان و روستاییان برای صدور و دریافت کارت الکترونیک دچار هزینه و رنج مضاعف رفت‌وآمد نشوند.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  پایگاه خبری تحلیلی شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت اعتماد، تاریخ انتشار: 19 اسفند 1401، کدخبر: 601448، www.etemadonline.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین