پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۹۲۳۴
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴
عزت‌الله ضرغامی گفت: نباید این احساس به وجود بیاید که مدیران از خوف و نگرانی نسبت به برخورد‌های قضایی، درخصوص حجاب سختگیری‌های بلاوجه کنند یا مرکزشان را تعطیل کنند یا خدماتشان را کاهش دهند.

شعار سال: مدیران برخی از اماکن تاریخی از جمله در شیراز و اخیراً در کرمانشاه به دلیل آنچه «بی حجابی بازدیدکنندگان» خوانده شده، برکنار شدند. عزت‌الله ضرغامی، وزیر وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به پرسش شفقنا درباره اتخاذ چنین رویکرد و راهکاری، گفت: موارد نقطه‌ای که تصمیم ناصواب گرفته می‌شود به هیچ وجه نباید تعمیم داده شود. مدیران ما به خصوص مدیران پایگاه‌های تاریخی و میراث فرهنگی با قوت و پشتیبانی و حمایتی که از وزارتخانه نسبت به آن‌ها صورت می‌گیرد، اماکن را اداره می‌کنند و خدمات لازم را به مردم ارایه می‌دهند.

ضرغامی: مدیران اماکن تاریخی از خوف برخورد‌های قضایی درباره حجاب سختگیری‌های بلاوجه نکنند
آقای ضرغامی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های مهم مدیران اماکن تاریخی حفظ فضای فرهنگی پایگاه‌های ماست، اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ریزی‌ها صورت گرفته و چارچوب‌ها مشخص شده و تذکرات لازم داده می‌شود و ورودی‌ها کنترل می‌شوند و اگر احیاناً تخلفی صورت بگیرد، هیأت رسیدگی به تخلفات اداری گزارش را دریافت و برخورد می‌کند.

وی گفت: ممکن است یک دستگاه قضایی، قضاوتی کند که موافق آن نباشیم، در اینگونه موارد به موقع به مأموران قضایی اطلاع رسانی لازم صورت می‌گیرد.

آقای ضرغامی تأکید کرد که برکناری معدود مدیران اماکن تاریخی به هیچ وجه نباید در فضای رسانه‌ای تعمیم داده شود و این احساس به وجود بیاید که باقی مدیران از خوف و نگرانی که به خاطر این برخورد‌های قضایی دارند، سختگیری‌های بلاوجه کنند یا مرکزشان را تعطیل کنند یا خدماتشان را کاهش دهند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از جامعه خبری تحلیلی الف، تاریخ انتشار:۱۷ خرداد ۱۴۰۲، کدخبر: ۴۰۲۰۳۱۷۰۷۸، www.alef.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین