پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۱۸۳۹
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۱
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص پرسش افکار عمومی درباره تکرار حادثه در معدن طرزه می‌گوید که دستور داده شده حادثه معدن طرز پیگیری و بررسی شود همچنین گفته‌ایم مشکلات بازماندگان این حادثه از جمله بحث‌های بازنشستگی و بیمه را با ضریب یک‌ونیم بررسی کنند؟ سید صولت مرتضوی، وقتی می‌گوییم توانمندی برای وزارت را نداری و مجلس می‌داند سوگند نمایندگی نمایندگانش، به شما بر می‌خورد و فکر می‌کنی، قصد تخریب تو وجود دارد؟ آقای محترم بشکل مستند، گزارش سوانح و حوادث این معدن در ده سال اخیر را منتشر کرده ایم و آمار و ارقام وضع ناگواری را نشان می‌دهند. بعد تو بشکلی کم حساسیت می‌گویی دادیم بررسی کنند؟ یا واقعا کارت را نمی‌دانی یا شائبه‌های دیگر برایت مطرح است که اگر نمی‌شناختیمت، خیلی پر رنگ می‌شد. لطفا با قید فوریت و بدون هیچ گونه اهمالی، دستور تشکیل یک تیم ارزیاب تخصصی حوزه معدن و ماموریت دهی برای ارزیابی و گزارش در خصوص علل وقوع سوانح در معدن طرزه را در همین هفته کاری بده. مشفقانه عرض می‌کنیم که مراقب قصور، تقصیر، ترک فعل و اهمال مدیریتی باش. اینجا جمهوری اسلامی ایران است و گام دوم انقلاب. حقوق می‌گیری که کار کنی و پاسخگو باشی. نمی‌توانی، زحمت چند خط را بکش. صراحت گفتار ما را هم به بزرگی ببخش.

شعار سال: تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت دستور داده شده حادثه معدن طرز پیگیری و بررسی شود همچنین گفته‌ایم مشکلات بازماندگان این حادثه از جمله بحث‌های بازنشستگی و بیمه را با ضریب یک‌ونیم بررسی کنند.

سیدصولت مرتضوی، اگر فرزند خودت هم جزو سانحه دیدگان معدن طرزه بود، اینقدر بی خیالی طی می‌کردی؟
صولت مرتضوی، درخصوص این‌که بعد از حادثه تلخ معدن طرزه این سوال پیش آمد که برای پیگیری حادثه رخ داده وزارت کار چه اقداماتی انجام داده است و برای پیشگیری و جلوگیری از حوادث مشابه در دیگر معادن این وزارت‌خانه چه برنامه‌ای دارد، گفت: متاسفانه این حادثه برای ما ناگوار و تلخ بود. من از همان ساعات اولیه که متوجه شدم، نسبت به پیگیری موضوع دست به کار شدم و توفیق پیدا کردم در منطقه حضور پیدا کنم و از نزدیک کار هدایت شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: طبق گزارشاتی که من در آنجا عرض کردم، بازرسان ما به صورت مرتب از معدن بازدید کردند و تذکرات لازم را دادند، اما متاسفانه گاهی اوقات حوادث پیش می‌آید.

وی افزود: البته ما کارگروهی را مشخص کرد‌ه‌ایم، هم معاونت روابط کار ما و هم مسئولین استانی و دستگاه قضایی از آن‌ها خواسته شده است تا خدایی ناکرده اگر قصور و اهمالی صورت گرفته است بررسی شود و در اینصورت حتما باید برخورد لازم را انجام دهیم.

مرتضوی تاکید کرد: نسبت به اصلاح فرآیند‌ها که چنین حوادثی بعد از این رخ ندهد ما دستور‌العملی را از سنوات قبل تنظیم و ابلاغ کردیم که باید بررسی شود. از آن دستورالعمل‌ها عدول صورت گرفته و برخی آن را رعایت نکردند. کار در حال بررسی است و ان‌شاالله در آینده گزارشی خواهیم داد.

وی درباره این‌که کارگرانی که جان خودشان را از دست داده‌اند سرپرست خانوار بوده‌اند، وزارت کار چه اقداماتی برای بازماندگان این کارگران انجام خواهد داد، گفت: واقعا خانواده و فرزندان آنان فرزندان ما هستند و ما یک نوع همزاد پنداری با این عزیزان داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: گفتیم مشکلاتی که دارند را بررسی کنند از جمله بحث‌های بازنشستگی و بیمه را با ضریب یک‌ونیم گفته‌ایم بررسی کنند. کمک‌های موردی صورت گیرد تا بالاخره داغ و آلام این خانواده‌ها مقداری آرام گیرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار:۲۵ شهریور ۱۴۰۲، کدخبر: ۱۳۹۷۳۹۰، www.ilna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین