پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۱۹۶۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
چکیده : شهرستان رودسر بدلیل بهره مندی از مواحب طبیعی و برخورداری از فرهنگ اصیل ، بی اغراق یکی از بهشت های چندگانه کشور محسوب می شود.با وجود درگذشت چند دهه از فوت دکتر احمد میربلوک ، هنوز هم خیلی ها این خانواده را به دو جهت قطب استعداد و اخلاق مداری و مردم داری می شناسند. چنان با مراجعین خود در می آمیخت و برخورد انسانی می کرد که بیمار ، سفره دل پیش طبیب باز می کرد و مثل یک دوست با وی درد دل می نمود. با چند داروخانه هماهنگ کرده بود و بیماران کم بضاعت را به بهانه انکه این دارو هیچ کجای شهر موجود نیست، به سمت ان داروخانه ها می فرستاد و بخش زیادی از هزینه دارو را نیز خود می پرداخت. اگر با تعمق بیشتری به زندگی دکتر احمد میربلوک وارد شویم، ملاحظه خواهیم نمود که هنوز هم خیلی ها حتی نام ایشان را با کرامت و بزرگی یاد می کنند. روح بزرگ این طبیب مردمی ، ان شاالله در آرامش باشد.

شعار سال: نام زنده یاد دکتر احمد میربلوک در افکار عمومی در داخل کشور و خاصه گیلان نامی آشنا مترادف با طبابت مردمی، اخلاق مداری و خوشرویی و متانت و نیکوکاری است.

خاندان میربلوک رودسر، الگویی از طبابت مردمی و خدمتگزاری به جامعه

زنده یاد دکتر احمد میربلوک به عنوان یک پزشک حاذق، متبحر و مجرب در دوران حیات پر بارش خدمات شایان و ارزشمندی به جامعه ارائه نمود و از هیچ تلاشی برای یاری رساندن به مردم و درمان بیماران کوتاهی نکرد بی آنکه مساله مادی برایش اهمّیتی داشته باشد. در واقع دکتر احمد میربلوک مصداق بارز و عینی این شعر حضرت شیخ اجل سعدی است که فرمود: «مرد نکو نام نمیرد هرگز / مرده آنست که نامش به نکویی نبرند». چرا که وی با گذشت ۲۳ سال از سفر ابدی همچنان در دل‌های مردم گیلان و به خصوص اهالی شرق این استان زنده و جاوید است. به منظور ارج نهادن به خوبی‌ها و نیکی‌ها با یکی از فرزندان شادروان دکتر احمد میربلوک رسانه آوای سبز مصاحبه‌ای انجام داد ه ایم که از نظرتان می‌گذرد.

دکتر فرزین میربلوک فرزند چهارم زنده یاد دکتر احمد میربلوک است که پزشک عمومی و محبوب رودسر است که با جان ودل بسان پدر مهربان خود به طبابت مردم می‌پردازد که در این مصاحبه گفت: ما ۴ برادر و ۳ خواهر هستیم که بجز یک خواهر مهندس الکترونیکی (مخابرات) است جملگی به کار طبابت اشتغال داریم برادر بزرگ من دکتر فردین فوق تخصص قلب و برادران کوچکتر من دکتر امیر احمد و دکتر احمدرضا فوق تخصص اطفال و فوق تخصص ارتوپدی هستند همچنین یکی از خواهران من متخصص زنان و زایمان و دیگری متخصص اطفال می‌باشند که در رشت و کرج به کار طبابت اشتغال دارند. دکتر فرزین میربلوک با بیان اینکه مرحوم پدرم در سن ۶۷ سالگی دارفانی را وداع گفت، افزود:ایشان در طول عمر کوتاه خود منشا خدمات بزرگ و ارزشمندی برای جامعه بوده و به لحاظ ویژگی‌های شخصیتی یک انسان صبور، خوشرو، مهربان، مردمدار و عاشق خانواده بود؛ که در محیط منزل همه امکانات را برای تحصیل فرزندان خود مهیا می‌ساخت. البته عشق به تحصیل و هوش و استعداد را از پدر و مادر به ارث برده ایم. مادر من در آن سال‌های حکومت خاندان معدوم پهلوی، به عنوان یک بانوی متدین، در منزل کلاس قرآن برگزار و بانوان محله در کلاس قرآن شرکت می‌کردند. ناگفته نماند الحمدالله مادرم در قید حیات می‌باشد و سن بالایی دارد که گرما بخش خانه پدری است.

«یکی از مشخصات بارز شخصیت پدرم مهربانی و مردمی بودن ایشان بود»

خاندان میربلوک الگویی از طبابت مردمی و خدمتگزاری به جامعه/مرد نکونام نمیرد هرگز


دکتر فرزین میربلوک با بیان اینکه مرحوم پدرم در طبابت به مسائل مادی نمی‌اندیشید، افزود: ایشان برای تک تک بیماران خود وقت می‌گذاشت و با حوصله از آنها شرح حال می‌گرفت ضمن اینکه با اکثر بیماران خود مزاح می‌نمود و از وضعیت کشت و زرع یا دام و طیور آن‌ها با لهجه و گویش محلی جویا می‌شد. ایشان روابط عمومی و اجتماعی بسیار قوی داشت و در رسیدگی به نیازمندان از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کرد. مرحوم پدرم عمدتاً ویزیت فرهنگیان را رایگان انجام می‌دادند و همچنین در ویزیت زندانیان حق ویزیت دریافت نمی‌کرد و برای بیمارانی که بضاعت مالی چندان خوبی نداشتند بصورت رایگان ویزیت می‌کردند و هزینه دارو را هم می‌داد.

خاندان میربلوک رودسر، الگویی از طبابت مردمی و خدمتگزاری به جامعه

دکترفردین میربلوک داماد حضرت آیت الله محمدی گیلانی (قدّس الله روحه العزیز) نیز می‌باشد و دکتر امیر احمد میربلوک با دختر شهید دکترمفتح که از فضلا و دانشمند عصر خود بود، ازداوج کرده و این وصلت بخاطر حشرو نشر آیت الله محمدی گیلانی با خانواده دکتر مفتح بوده است. وی با بیان اینکه پدربزرگ من فردی متدین بود که به کار طبابت سنتی اشتغال داشت. پدربزرگ من نیز یک روحانی محسوب می‌شد، امّا ملبس به لباس روحانیت نبود. مرحوم سیّد محمود مرتضوی پدر مادرم در آن سال‌های دور که سفر به مکه معظمه با شتر و اسب میسر بود چند بار به حج مشرف شد. اصولاً خانواده و اجداد ما از قدیم الایام با دین و روحانیت پیوندی عمیق داشتند و دوستی مرحوم پدرم با حضرت آیت الله محمدی گیلانی «قدّس الله روح العزیز» نمونه‌ای از این پیوند عمیق بود که نهایت افتخار دامادی حضرت آیت الله نصیب برادرم شد.

این پزشک حاذق در ادامه همچنین سابقه طبابت در خاندان خود را مورد اشاره قرار داد و گفت عموی من دکتر ابراهیم و پسر بزرگ ایشان دکتر مهدی میربلوک فوق تخصص خون ازپزشکان خوشنام و حاضر و از شخصیت‌های مردمدار و نیکوکار محسوب می‌شوند که در لنگرود به کار طبابت اشتغال دارد.

وی سپس مرحوم پدر خود را مرکز محبّت و مادر خود را نماد عشق به خانواده توصیف کرد و گفت: همانطورکه اشاره کردم زنده یاد پدرم همه امکانات و تسهیلات تحصیل را برای ما فراهم می‌ساخت و مادرم عامل اتصال دهنده اعضای خانواده و ایجاد بذر محبّت همبستگی و یکدلی برادران و خواهران بود.

مطب دکتر فرزین میربلوک تمثال مبارک بزرگان نظام مزیّن بوده که تصاویر نخستین استاندار شهید کشور مهندس علی انصاری و سردار شهید قاسم سلیمانی توجه ما را جلب نمود و از دکتر درباره این شهیدان سوال کردیم که گفت: شهید علی انصاری که خاک بر او خوش باشد، از خانواده‌ای فرهیخته و سرشناس بوده که جان خود را تقدیم نظام مقدس انقلاب اسلامی نمود و شهید سردار سلیمانی هم که به حق سردار دل‌ها لقب گرفته در ایجاد امنیت و آرامش در کشور و منطقه نقش کلیدی داشته که نهایتاً ایشان نیز جان خود را برای اهداف مقدس انقلاب و نظام اسلامی و مردم شریف و متدین ایران اسلامی تقدیم کردند «رحمت الله و رحمه واسعه» و همچنین خانواده معظم و بزرگوار زنده یاد احمد جُنیدی «رِضوانُ الله علیه» و همه‌ی خانواده‌های معزز شهدای ما، چشم و چراغ جامعه هستند. دکتر فرزین میر بلوک در پایان خطاب به مسئولان توصیه کرد:برای رفع مشکلات مردم نجیب و شریف کشورمان اهتمام و تلاش بیشتری به عمل آورند و به درد و دل‌های مردم گوش دهند و برای حل مسائل و مشکلات از هیچ تلاشی دریغ نورزند. مردم شریف وفرهیخته ایران اسلامی وفاداری خود را به ارزش‌های نظام در صحنه‌های مختلف اثبات کردند که خدمت به این مردم فهیم افتخار هر مسئولی باشد.

زنده یاد دکتر احمد میربلوک در طبابت هرگز به مسائل مالی نمی‌اندیشید

برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های شخصیتی و خدمات عام المنفعه شادروان دکتر احمد میربلوک با مصطفی حبیبی ماچیانی خواهرزاده آن زنده یاد در دهستان دانشمند و ادیب پرور «ماچیان» نیز مصاحبه کوتاهی انجام دادیم. وی که ساکن رودسر است و در روستای سُترگ و زیبای ماچیان نیز منزلی دارد که ایام تعطیل و فراغت در آن به سر می‌برد.

مصطفی حبیبی ماچیانی، زنده یاد دکتر احمد میربلوک «علیه رحمه» را انسانی بسیار مهربان، وارسته، مردمدار و نیکوکار توصیف کرد و افزود: بیمارانی که جهت ویزیت درمان به مطب وی می‌رفتند جملگی شیفته و عاشق اخلاق حسنه دکتر می‌شدند. وی افزود: دکتر احمد میربلوک به معنای واقعی کلمه مرد خانواده و خدمتگزار جامعه بود از موسسین اصلی موسسه خیریه امام رضا (علیه السلام) بود که وظیفه نگهداری سالمندان معلول را در رودسر به عهده داشت.

مصطفی حبیبی همچنین به این نکته اشاره کرد که زنده یاد دکتر احمد میربلوک در طبابت هرگز به مسائل مالی نمی‌اندیشید و تمام عایدات خود را صرف علم و دانش و رسیدگی به نیازمندان و فقرا می‌نمود د که الحمدالله پسران و دختران مرحوم احمد میربلوک به جز یک نفر که مهندس مخابرات است بقیه به کار طبابت در تخصص‌های مختلف اشتغال داشته و به مردم عزیز ایران خدمت می‌کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری آوای سبز آرام ، تاریخ انتشار:۵ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر:---، avayesabzaram.ir

اخبار مرتبط
برچسب ها: زنده یاد دکتر احمد میربلوک ، دکتر احمد میربلوک ، دکتر احمد میربلوک طبیب گیلانی ، طبیب خوشروی گیلانی ، طبیب مردمی گیلانی ، طبابت مردمی ، دکتر میربلوک طبیب گیلانی ، تبحر دکتر احمد میربلوک ، محبوبیت دکتر احمد میربلوک ، دکتر فرزین میربلوک فرزند دکتر احمد میربلوک ، دکتر فرزین میربلوک ، فرزندان دکتر احمد میربلوک ، دکترفردین میربلوک داماد حضرت آیت الله محمدی گیلانی ، دکترفردین میربلوک داماد ، مصطفی حبیبی ماچیانی ، پزشک فقرا ، خدمات عام المنفعه دکتر میربلوک ، طبابت فقرا ، طبیب محبوب رودسری ، الگوی اطبا ، طبیب الگو ، خاندان میربلوک رودسر ، دکتر احمد میربلوک کیست ، خاندان میر بلوک ، دکترفردین میربلوک داماد آیت الله محمدی گیلانی ، دکتر امیر احمد میربلوک داماد شهید دکتر مفتح ، دکتر فریبا میربلوک ، دکتر احمدرضا میربلوک ، دکتر امیراحمد میربلوک ، دکتر محمدحسین میربلوک ، دکتر آتنا میربلوک ، دکتر محمدجواد میربلوک ، دکتر فردین میربلوک ، پزشک خوب ، پزشک مردمی ، پزشکان با وجدان ، میربلوک های رودسر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
0
0
من از بچه گی خاطرات درمان خوب و کرامت دار از ایشان دارم. دکتر اخلاق بود این مرد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین