پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۲۷۶۷
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۶
در جریان هستید که طرف ماشین درست کرده که مقاومتش در تصادفات از گاری آن دستفروش شیرازی کمتر است و در دعوای ۵۰ خودرو با هم کیسه هوای هیچکدام باز نشده، بعد مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلویزیون اعلام می‌کند، چون خودرو‌ها در حین تصادف شتاب منفی داشتند، از شدت ضربه کاسته شده و کیسه‌های هوا باز نشده است! حالا ماهم در ادامه فرمایشات مدیرکل، به دلایل مختلفی که می تونه از ناتوانی در مخالفت، حرمت نگه داشتن، خجالت کشیدن و... باشه تو رودرباستی می مونیم و خطاب به سایپا و ایران خودرو میگیم ایمنی و کیفیت خودرو فقط مال توعه و بس. بس که ما ایرانی‌ها ماخوذ به حیا و اخلاق مدار هستیم و اصلاً دلمان نمی‌خواهد قند توی دل کسی آب شود.

شعارسال: یکی از مشکلات کلان و گنده این روز‌های مملکت ما رودربایستی است! در جریان هستید که اصطلاح عامیانه رودروایسی و به عبارت دقیق و رسمی رودربایستی، حالتی است که فرد بنا به دلایل مختلفی اعم از ناتوانی در مخالفت، حرمت نگه داشتن، خجالت کشیدن و... فشار‌هایی را تحمل کرده و تن به خواسته‌های طرف مقابل می‌دهد. اما یک مدل رودربایستی داریم که مخصوص مدیران است و در رودربایستی مدیریتی داستان تومنی هشت صنار فرق می‌کند و ۸۰ میلیون فدای دو سه هزار نفر می‌شوند! بس که ما ایرانی‌ها ماخوذ به حیا و اخلاق مدار هستیم و اصلاً دلمان نمی‌خواهد قند توی دل کسی آب شود. حالا می‌خواهد فرماندار رفسنجان باشد که استاندار دلش نیامد عزلش کند و وزیر کشور مجبور به عزلش شد یا مدیر عامل ایران خودرو و سایپا که هر از گاهی به صرف شیرینی و چای به نهاد‌های بالا دستی دعوت می‌شوند و با سراتو به محل کارشان باز می‌گردند! طرف ماشین درست کرده که مقاومتش در تصادفات از گاری آن دستفروش شیرازی کمتر است و در دعوای ۵۰ خودرو با هم کیسه هوای هیچکدام باز نشده، بعد مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون اینکه خنده‌اش بگیرد در تلویزیون اعلام می‌کند، چون خودرو‌ها در حین تصادف شتاب منفی داشتند، از شدت ضربه کاسته شده و کیسه‌های هوا باز نشده است! نمی‌دانستیم موقع تصادف باید به جای ترمز باید بیشتر گاز بدهیم تا خودرو شتاب بگیرد و کیسه هوایش عمل کند!

چندین هزار خانه لوکس و ماشین لاکچری در مملکت داریم که هنوز برای گرفتن مالیات از صاحبان آن‌ها دست دست می‌کنیم، ولی پیش پیش چاله مالیات افزایش حقوق احتمالی فرهنگیان با رویکرد رتبه‌بندی را با بیل بکو کنده‌اند و چند حسابدار در وزارتخانه آموزش و پرورش نوبتی کشیک می‌دهند تا خدای ناکرده وقفه‌ای در این دریافت مالیات وارد نشود!

یعنی اگر شما در بلاد کفر که از آدامس جویدن خلق الله هم مالیات می‌گیرند بگوئید که در مملکت ما از معلمی که در سال کمتر از ۱۰۰ میلیون درآمد دارد مالیات گرفته می‌شود، ولی پزشک با ۳۰۰ میلیون درآمد در سال از پرداخت مالیات معاف است، دسته جمعی به مشاعر شما شک می‌کنند و حتی ممکن است از این ژاکت‌های آستین بلند مخصوص خفت کردن دیوانگان تن شما کنند!

کلام آخر اینکه در رودربایستی معمولی نهایتاً فرد دچار افسردگی می‌شود که با چهار تا قرص و ثبت نام در باشگاه ورزشی و شرکت در چند دورهمی حل است، ولی رودربایستی مدیریتی کار را به جایی می‌رساند که یک عده از اینکه نمی‌دانند دیگر با پول‌هایشان چه چیز خریداری کنند دچار افسردگی می‌شوند! جالب نیست؟!

شتاب منفی خودرو‌ها و رودربایستی مدیریتی!

نویسنده: وحید حاج سعیدی

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت یافته، تاریخ انتشار: 15آبان1402، کدخبر:44028، yaftenews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین