پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۶۸۵
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۸
معین الدین سعیدی نماینده چابهار بیان کرد که باتوجه به اینکه بنای اصلاح مصوبه کاهش سهمیه بنزین آزاد از سوی دولت وجود ندارد و چالش‌های عدیده‌ای مخصوصاً در استان سیستان و بلوچستان به وجود آمده است(زیرا کارت‌های سوخت آزاد آنجا به تعداد کمی وجود دارد)، ما طرح استیضاح وزیر محترم نفت را کلید زدیم و حداقل امضاهای لازم اخذ شده است.

شعارسال: معین‌الدین سعیدی، درباره آخرین وضعیت پیگیری کاهش سهمیه سوخت آزاد از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: از اول بهمن سهمیه بنزین آزاد مردم کاهش پیدا کرده که مشکلاتی را به وجود آورده است، از آن روز تا الان به مسئولین امر از رئیس‌جمهور گرفته تا معاون اول و وزیر نفت تذکرات جدی داده‌ایم.

کاهش سهمیه بنزین آزاد کار دست اوجی داد، استیضاح وزیر نفت کلید خورد

نماینده چابهار تاکید کرد: باتوجه به اینکه بنای اصلاح این مصوبه از سوی دولت وجود ندارد و چالش‌های عدیده‌ای مخصوصاً در استان سیستان و بلوچستان به وجود آمده است، زیرا کارت‌های سوخت آزاد آنجا به تعداد کمی وجود دارد، ما طرح استیضاح وزیر محترم نفت را کلید زدیم و حداقل امضا‌های لازم اخذ شده است.

وی در پاسخ به این‌که تاکنون چند امضا جمع شده است، گفت: تا این لحظه ۱۰ امضا جمع شده و حد نصاب را برای درخواست استیضاح به دست آورده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که امیدواریم دوستان توجه داشته باشند این امر چقدر فضای عمومی استان سیستان و بلوچستان و نقاط محروم را دچار چالش کرده است، عنوان کرد: از یک طرف به بهانه قاچاق سوخت، کارت‌های آزاد بسیار کم در اختیار مردم قرار می‌گیرد و از سوی دیگر واقعا هیچ تدبیر اصولی از طرف وزارت نفت ندیدیم لذا چاره‌ای نداریم جز این‌که از طریق اهرم‌های نظارتی بتوانیم دولت را مکلف کنیم تا این مصوبه ملغی کند یا حداقل شرایط نقاط محروم مثل سیستان و بلوچستان را به گونه‌ای مدیریت کند که مردم تا این حد برای گرفتن بنزین دچار مشکل نشود.

سعیدی بیان کرد: طبق ماده ۱۰۷ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقاضای جلسه‌ای را با حضور وزیر نفت کر‌ده‌ایم که ان‌شاالله بعد از بررسی لایحه بودجه این اتفاق خواهد افتاد و ایشان باید پاسخگوی اتفاقی که افتاده باشند.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 3بهمن1402، کدخبر: 1440745، www.ilna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین