پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 05
کد خبر: ۳۹۳۸۲۴
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۱
محمدعلی نادب فعال تجاری ایران در عراق در رابطه با خبر ابطال مجوز فعالیت بانک ملی ایران در عراق گفت مبادلات تجاری ایران و عراق با روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرد؛ بنابراین نمی‌توان گفت ابطال مجوز فعالیت یک بانک می‌تواند تاثیر خاصی در تجارت ایران با این کشور داشته باشد.روز گذشته الفرات نیوز به نقل از عمار حمد خلف، معاون بانک مرکزی عراق خطاب به اداره کل بانک ملی ایران گزارش داد که با توجه به ضرر و زیان شعبه این بانک در عراق و محدود بودن فعالیت آن و عدم امکان فعالیت یا گسترش آن ، مجوز بانک ملی ایران در عراق ابطال شده است.

شعارسال: محمدعلی نادب افزود: تجار عراقی در ایران اقدام به خرید می‌کنند و بار را در ایران تحویل می‌گیرند؛ بنابراین مبادلات بانکی در تجارت با عراق جایگاه خاصی ندارد.

ابطال مجوز بانک ملی اثری بر تجارت دو کشور ندارد +حاشیه سازی های دلال پایه برای التهاب در بازار ارز

نادب با اشاره به این موضوع که عراق قانون تجارت مشخصی ندارد بیان کرد: در این کشور دولت قدرتمند نیست و تعدادی از طایفه‌ها از دولت قدرت بیشتری دارند برای همین مسیر تجارت این کشور با سایر کشور‌ها متفاوت است و با این اخبار هیچ تغییری در تجارت با این کشور رخ نمی‌دهد، حتی اگر قرار باشد برای یکی از دو کشور در تجارت مشکلی ایجاد شود آن کشور عراق است نه ایران.

این فعال تجاری ایران در عراق با بیان اینکه بیشتر صادرات ایران و عراق از طریق کشور امارات صورت می‌گیرد، تاکید کرد: این خبر تاثیر منفی بر تجارت دو کشور نداشته و مثل سابق مبادلات دو کشور ادامه دارد؛ بنابراین فضاسازی افزایش نرخ دلار به بهانه این خبر بی اساس است و توسط افرادی سودجو مطرح شده است.

وی در پایان تاکید کرد: این خبر نه بر تجارت و نه بر بازار ارز اثر خاصی ندارد بلکه نرخ دلار از تنش‌های سیاسی در چندین ماه اخیر تاثیر گرفته بود که خوشبختانه از ابتدای هفته با اقدامات دولت و کاهش تنش‌ها روند نزولی را طیب کرده است.

توضیحات تکمیلی برای بهره برداری بیشتر از خبر:

روز گذشته الفرات نیوز به نقل از عمار حمد خلف، معاون بانک مرکزی عراق خطاب به اداره کل بانک ملی ایران گزارش داد که با توجه به ضرر و زیان شعبه این بانک در عراق و محدود بودن فعالیت آن و عدم امکان فعالیت یا گسترش آن، مجوز بانک ملی ایران در عراق ابطال شده است. در این سند آمده که تداوم فعالیت این بانک در عراق آورده‌ای ندارد علاوه بر اینکه این بانک مشمول تحریم‌های بین المللی است.

ابطال مجوز بانک ملی اثری بر تجارت دو کشور ندارد +حاشیه سازی های دلال پایه برای التهاب در بازار ارز

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 16بهمن 1402، کدخبر: 85377678، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین