پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۴۷۶
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۲
روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام‌کرد: با توجه به شرایط غیرمترقبه حاکم بر پروازهای کشور و بسته شدن تعدادی از فرودگاه های داخلی و بین المللی بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد. این بخشنامه بر ایجاد وحدت رویه در نوع برخورد با مسافران و تضمین حقوق آنها برای ابطال پروازها ، صادر شده است.

شعارسال: روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام‌کرد: با توجه به شرایط غیرمترقبه حاکم بر پرواز‌های کشور و بسته شدن تعدادی از فرودگاه‌های داخلی و بین المللی بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است: وجه بلیت مسافرانی که پرواز آنان به دلیل شرایط غیرمترقبه کنونی باطل اعلام شده و مسافر قصد انصراف از انجام پرواز را دارد، باید بدون کسر جریمه استرداد شود.

بخشنامه سازمان هواپیمایی درباره حقوق مسافران در شرایط غیرمترقبه و خاص

بلیت مسافرانی که پرواز آنان به دلیل شرایط غیرمترقبه کنونی باطل اعلام شده، اما مسافر از انجام پرواز انصراف نداده و قصد انجام مسافرت در کوتاهترین زمان ممکن را دارد، باید با توجه به ظرفیت خالی صندلی پرواز و اولویت بندی مسافر (سالخورده/ نوزاد/ توانخواه/ مادر باردار و ...) بدون دریافت هزینه اضافه در همان کابین بلیت خریداری شده رزرو و صادر شود.

بدیهی است این سازمان برای انتقال هرچه سریعتر این دسته از مسافران در مسیر‌های داخلی و خارجی نسبت به صدور مجوز‌های پروازی فوق العاده اقدام خواهد کرد.

وجه بلیت مسافرانی که زمان انجام پرواز آنان تا پایان روز جمعه مورخ ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ است و در شرایط حاضر مسافر به هر دلیلی قصد انصراف از انجام پرواز را دارد، باید مطابق شرایط (involuntary) بدون کسر جریمه استرداد شود.

همه شرکت‌های هواپیمایی باید شرایط فوق‌الذکر را به طریق موثر به اطلاع همه نمایندگی‌های فروش بلیت خود و مسافران رسانده و در صورت مشاهده تخلف از مفاد این بخشنامه با متخلفان برخورد مقتضی انجام شود.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 27فروردین1403، کدخبر: 1469333، www.ilna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین