پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ - 2024 July 23
کد خبر: ۳۹۵۳۱۴
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۹
معاون صنایع عمومی وزارت صمت با بیان اینکه مردم در عمل نشان داده‌اند که حامی کالاهای داخلی هستند، گفت: امسال رکورد تولید ۲۰ میلیون قطعه را خواهیم زد و در حوزه لوازم خانگی جهش صادراتی خواهیم داشت.

شعارسال: محمدمهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت در مورد روند آزادسازی واردات لوازم خانگی گفت: در برخی از حوزه‌های لوازم خانگی مانند کولر گازی و لوازم ریز به سمت آزادسازی رفته‌ایم و روند واردات این کالا‌ها در حال انجام است.

آزاد سازی مجدد واردات کولر گازی و لوازم خانگی کوچک

برادران افزود: در حال حاضر عمده نیاز‌های داخل در همه حوزه‌های لوازم خانگی را به صورت کامل تامین می‌کنیم، خصوصا الان که انبار‌های ما مملوء از کالا است، بیشتر به طرح‌های صادرات لوازم خانگی فکر می‌کنیم تا برنامه جدید برای واردات لوازم خانگی.

وی توضیح داد: در صنعت لوازم خانگی، رقابت ایجاد شده و این صنعت جزء صنایعی بوده که در سه سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است، به طوری که تولید از ۱۴ میلیون و نیم به ۱۷ میلیون و نیم قطعه افزایش یافته است و امسال هم رکورد تولید ۲۰ میلیون قطعه را خواهیم زد. مطئمن باشید امسال در حوزه لوازم خانگی جهش صادراتی خواهیم داشت.

برادران تصریح کرد: در حوزه لوازم خانگی قابلیت رقابت با خیلی از کالا‌های مشابه خارجی را داریم، باید همانطور که بازار داخلی لوازم خانگی رقابتی شده در بازار بین‌الملل هم بتوانیم رقابت کنیم.

معاون وزیر صمت در واکنش به این موضوع که برخی تمایل به خرید لوازم خانگی خارجی دارند و ممنوعیت واردات، قدرت انتخاب را از آن‌ها سلب کرده است، گفت: مردم در عمل نشان داده‌اند که حامی کالا‌های داخلی هستند.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، تاریخ انتشار: 12تیر1403، کدخبر:-، ahamiran.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین