پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۳۱۷
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۲
معاون وزیر جهاد گفت: تولید محصولات شیلات با رشد ۵.۸ درصدی نسبت به ۲ سال گذشته به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تن رسیده است( حدود سه درصد رشد سالیانه). بنابر آمار سال گذشته ۲۱۰ هزار تن آبزیان با ارزآوری ۱۵۰ میلیون دلار به بازارهای هدف صادر ش( یک هفتم کل تولیدات داخلی). در سال ۱۴۰۳ ، برنامه ریزی برای ماهی دار کردن ۱۵ هزار چاه کشاورزی با براورد تولید ۱۰۰ هزار تن ماهی صورت پذیرفته، کمااینکه در سال های گذشته بیش از ۱۱ هزار چاه کشاورزی را ماهی دار کردیم که از این محل ۸۰ هزار تن ماهی تولید شد. توسعه تولید میگو در شهرک های کشاورزی و ارتقا سطح مکانیزاسیون در فعالیت های شیلاتی و آبزی پروری، از دیگر اولویت های سازمان شیلات است.

شعار سال:سید حسین حسینی، معاون وزیر جهاد در برنامه رادیو اقتصاد با بیان اینکه آبزیان از پروتئین های ارزشمند حیوانی محسوب می شوند و می بایست با توجه به ظرفیت های دریایی و آب های داخلی کشور، تاکید ویژه ای بر استفاده و احیای آن صورت پذیرد، بیان داشت که، با توجه به پتانسیل و ظرفیت بی بدیل در حوزه آبزیان، وزارت جهاد در دولت سیزدهم اولویت نخست سرمایه گذاری را صنعت شیلات قرار داده است. طی ۲ سال گذشته تولید آبزیان با رشد ۵‌.۸ درصدی از یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تن رسیده است. با جذب سرمایه گذاری ۳۰ همت ناشی از معرفی بسته و راهنمای سرمایه گذاری در سازمان شیلات، میزان اعتبارات از ۱۱.۸ سال ۱۴۰۱ به ۱۸‌.۹ همت در سال گذشته رسید.

رسیدن تولیدات شیلاتی به رکورد یک میلیون و ۴۰۷ هزار تن در سال و جذب سرمایه گذاری سی همتی

معاون وزیر جهاد درباره آخرین وضعیت صادرات آبزیان افزود: بنابر آمار سال گذشته ۲۱۰ هزار تن آبزیان با ارزآوری ۱۵۰ میلیون دلار به بازارهای هدف صادر شد که بر این اساس رکورد صادرات شیلات شکسته شد. همچنین در راستای تحقق منویات رهبری در سال جهش تولید، با توجه به چندوجهی بودن فعالیت های شیلات لازم است که هماهنگی در داخل و خارج وزارت جهاد اتفاق بیفتد که بنابر دستور وزیر جهاد، برنامه سازمان شیلات به معاونت های ذیربط اعلام شد.

رسیدن تولیدات شیلاتی به رکورد یک میلیون و ۴۰۷ هزار تن در سال و جذب سرمایه گذاری سی همتی

برنامه ریزی برای ماهی دار کردن ۱۵ هزار چاه کشاورزی:
رئیس سازمان شیلات با اشاره به برنامه سازمان شیلات در راستای تحقق جهش تولید افزود: با توجه به مفهوم جهش تولید و مشارکت مردم لازم است که هماهنگی ها اتفاق بیفتد تا برنامه جهش تولید که استفاده از منابع آبی چاه های کشاورزی است، محقق شود. بدین منظور اقداماتی برای همراه کردن وزارت نیرو، محیط زیست و بخش هایی که بتوانیم جهش تولید در صنعت شیلات رخ دهد، در دستور کار قرار می گیرد. مقرر گردیده است که ۱۵ هزار چاه کشاورزی را قبل از رفتن به بخش آبیاری کشاورزی ماهی دار کنیم و برای عملیاتی کردن این موضوع الزامات هماهنگی فرابخشی و بین بخشی و انتقال دانش و فناوری باید انجام شود. برآورد می شود که ۱۰۰ هزار تن ماهی از ۱۵ هزار چاه کشاورزی تولید شود، کمااینکه در سال های گذشته بیش از ۱۱ هزار چاه کشاورزی را ماهی دار کردیم که از این محل ۸۰ هزار تن ماهی تولید شد.

رسیدن تولیدات شیلاتی به رکورد یک میلیون و ۴۰۷ هزار تن در سال و جذب سرمایه گذاری سی همتی

حسینی با بیان اینکه افزایش تولید آبزیان از طریق چاه های کشاورزی نیازمند نهضت جهادی است، افزود: افزایش تولید در واحد سطح با استفاده از توسعه مکانیزاسیون محقق می شود و از طرفی با بکارگیری فناوری نانو حباب امکان افزایش ظرفیت ۲.۵ برابری تولید وجود دارد. همچنین ۵۰ هزار تن تولید برای استفاده از برخی مزارع با بکارگیری نانو حباب داشتیم.

برآورد تولید میگو به ۶۰ هزار تن :
معاون وزیر جهاد با اشاره به تولید میگو در شهرک های کشاورزی گفت: در شهرک های کشاورزی بحث پرورش میگو با استفاده از ظرفیت های زیرساختی را خواهیم داشت و از این طریق امکان افزایش تولید میگو تا ۶۰ هزار تن وجود دارد. مجموع تولید این اقدامات ۲۱۰ هزار تن به معنای واقعی جهش تولید و ضریب رشد بالای ۸ درصد را تجربه می کند که جزو هدف گذاری اصلی وزارتخانه و مدیریت های استانی قرار دارد.

رسیدن تولیدات شیلاتی به رکورد یک میلیون و ۴۰۷ هزار تن در سال و جذب سرمایه گذاری سی همتی

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال،برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
برچسب ها: میزان تولیدات شیلاتی در سال ، سید حسین حسینیمعاون وزیر جهاد ، سید حسین حسینی رئیس سازمان شیلات ، عملکرد سازمان شیلات ، میزان رشد تولیدات شیلاتی ، ضریب رشد سالیانه تولیدات شیلاتی ، تولیدات شیلاتی به تفکیک صید و صیادی و آبزی پروری ، میزان اشتغال زایی صنعت شیلات ، میزان ارزآوری صنعت شیلات ، برنامه های اولویت دار سازمان شیلات ، مقایسه عملکرد شیلات در سنوات گذشته ، اولویت اول سرمایه گذاری بخش کشاورزی بر صنایع شیلاتی ، سرمایه گذاری در شیلات ، اولویت های سرمایه گذاری در شیلات ، معرفی بسته و راهنمای سرمایه گذاری در سازمان شیلات ، اولویت سرمایه گذاری در شیلات شمال ، اولیوت های سرمایه گذاری در شیلات جنوب ، حمایت های دولت جهت سرمایه گذاری در شیلات شمال و جنوب ، صادرات آبزیان ، چندوجهی بودن فعالیت های شیلات ، ماهی دار کردن چاه های کشاورزی ، استفاده از آب کشاورزی برای پرورش ماهی ، افزایش تولید آبزیان از طریق چاه های کشاورزی ، فناوری نانو حباب ، تولید میگو در شهرک های کشاورزی ، گفتگوی سیدحسین حسینی مدیرعامل شیلات با رادیو اقتصاد ، گفتگوی سیدحسین حسینی مدیرعامل شیلات با رادیو گفتگو
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین