پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۳۹۷
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۰
ناو جنگی سهند پس از دو روز چپه ماندن روی آب غرق شد. این دومین بار است که ناوشکنی با اسم سهند غرق می‌شود. اولی در جنگی نابرابر با ناوشکن آمریکایی و دو هواپیمای جنگی غرق شد.سهند دو، در کلاس ناوشکن‌های موج پس از ناوشکن جماران و دماوند ساخته شده بود و گفته می‌شد ناو متفاوتی نسبت به آن‌هاست و تجهیزات ویژه‌ای دارد. هیچ‌کس هنوز نمی‌داند در این یکی دو روز گذشته چه اتفاقی افتاده که ناو سهند غرق شده. اما به نظر می‌رسد نام سهند چندان برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ماندگار نبوده‌است.ناوشکن سهند نیروی دریایی ارتش بعداز ظهر یکشنبه (۱۷ تیر) در اسکله پایگاه یکم نیروی دریایی در نزدیکی بندرعباس دچار سانحه شد. به گفته مدیرعامل ایزوایکوی دریایی ارتش در این سانحه که در ۳۵ کیلومتری غرب بندرعباس در اسکله مجاور مجتمع ایزوایکو رخ داده، بخش‌هایی از آن زیر آب رفت که مهندسان تلاش کردند تعادل را در ناوشکن ایجاد کنند.

شعارسال: روز گذشته ناو سهند که برای تعمیر به یکی از اسکله‌های مربوط به صنایع دریایی بندرعباس اعزام شده بود دچار سانحه شد. در تصاویر منتشرشده از این حادثه دیده می‌شود که ناوچه سهند واژگون شده و بخشی از آن به زیر آب رفته است.

سهند، نامی حاشیه دار برای ناوهای نیروی دریایی ارتش ایران + ماجرای غرق شدن مجدد سهند دو

در اطلاعیه منطقه یکم نیروی دریایی ارتش آمده است که «ناو سهند در حال تعمیر در اسکله به خاطر نفوذ آب به مخازن، تعادلش را از دست داده که خوشبختانه به علت محدودیت عمق ساحل، بازگشت ناو به حالت تعادل به سرعت در حال انجام است.»

علت سانحه برای «ناوشکن سهند» چه بود؟

روابط عمومی ارتش همچنین اعلام کرد که مجروحان سطحی این سانحه برای طی درمان به بیمارستان اعزام شدند.

سلمان ضربی، مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزایکو)،  ضمن بیان این که این ناوچه در خارج از محوطه تعمیراتی ایزوایکو بوده، از همکاری تجهیزاتی این مجتمع با واحد‌های مهندسی دریایی نیروی دریایی ارتش به منظور بازگرداندن این ناوچه به وضعیت عادی خبر داد. او گفت امکان تعمیرات و عملیاتی‌سازی مجدد این شناور وجود دارد.

ناوشکن سهند، پس از ناو‌های جماران و دماوند، سومین ناوشکن «کلاس موج» نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است که آذرماه ۱۳۹۷ به آب انداخته شد.

ناوچه سهند کامل غرق شد

ناوچه سهند که روز گذشته با مشقت فراوان از آب بیرون کشیده شده بود و به حالت تعادل برگشته بود، با پاره شدن سیم مهاری که کشتی نگه میداشت دوباره به زیر آب رفت.

سهند، نامی حاشیه دار برای ناوهای نیروی دریایی ارتش ایران + ماجرای غرق شدن مجدد سهند دو

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از فرارو، تاریخ انتشار: 18تیر1403، کدخبر:۷۵۲۳۲۴، fararu.com/ سایر منابع

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین