پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۳۳۲۳
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
در سوئد هتل یخی ساخته شده که دمای آن به 55- می‌رسد و مهمانان آن ملزم به رعایت نکاتی هستند تا از سرمازدگی دور بمانند.

شعار سال: هتل ساخته شده از یخ سوئد در واقع در 125 مایلی بالای مدار قطب شمال واقع شده و از یخ رودخانه تورن برای ساخت آن بهره‌برداری شده است.

دمای این هتل که دارای 65 اتاق‌خواب است در فصل زمستان به -55 می‌رسد و کسانی‌که قصد اقامت دارند باید پوشش گرمی را برای خود انتخاب کنند تا با دردسرهای کمی در طول شب گریبانگیر شوند.

مکان‌هایی از این هتل مانند رستوران با چوب ساخته شده و در فصل تابستان نیز می‌تواند از مهمانان پذیرایی کند. اتاق‌ها و دکوراسیون داخل آن همگی از یخ ساخته شده‌اند، به همین دلیل بر اثر گرمای فصل تابستان ذوب می‌شوند و مسئولان هتل یک بار دیگر در فصل زمستان آن را بازسازی می‌کنند.

این هتل یخی دارای پنل‌های خورشیدی است و انرژی خود را از این طریق ذخیره‌سازی می‌کند. هم‌چنین هزینه یک شب اقامت در اتاق‌های هتل یخی بین 220 تا 1000 پوند متغیر است.

تمام منابع یخ این هتل از رودخانه تورن تأمین می‌شود و سازندگان هتل اوایل فصل سرما، هنگامی‌که تابستان را پشت سر گذاشته‌اند و قسمت‌هایی از هتل ذوب شده است، دو ماه را صرف بازسازی و تعمیر می‌کنند.با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري فارس، تاریخ انتشار: 9 اسفند 1395، کد مطلب: 13951209000275:www. farsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین