پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۸۴
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۱
معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از طراحی تورهای گردشگری دریایی در راستای مقاصد جدید گردشگری در این استان خبر داد.

شعارسال: به گزارش خبرگزاري فارس از بندر انزلی، حمید آذرپور عصر امروز در جریان بازدید از پایانه مسافری دریایی این شهر با اشاره به تشکیل کمیته گردشگری دریایی در گیلان اظهار کرد: توسعه اجتماعی و توانمندسازی جوامع محلی از رویکردهای کمیته مذکور در استان است.

وی بر ایجاد کارگاه‌های تولیدی صنایع دستی دریایی و تولید و فروش محصولات در سایت‌های مربوطه تاکید کرد و افزود: راه‌اندازی موزه‌های ثابت و سیار دریایی با استفاده از قابلیت‌های موجود حائز اهمیت است.

آذرپور ایجاد و استفاده نمادین از بناهای مرتبط با فرهنگ دریایی برای مقاصد گردشگری و آشنایی جامعه با تاریخ دریانوردی کشور را تاثیرگذار خواند و تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌های دریایی و ساحلی در توانمندسازی جوامع محلی موثر است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر ایجاد ورزش‌های آبی و تفریح‌های مربوط به آن در استان، بیان کرد: تعریف مقاصد جدید گردشگری با رویکرد گردشگری دریایی در گیلان پیگیری می‌شود.

وی به طراحی تورهای گردشگری دریایی، اکوتوریسم دریایی و سلامت در گیلان اشاره کرد و گفت: ایجاد، راه‌اندازی و ساماندهی فعالیت‌های مرتبط با ورزش‌ها و تفریح‌های آبی با برنامه‌ریزی تحقق پیدا می‌کند.

آذرپور خواستار برگزاری مسابقه‌های ورزشی در دریا و کنار ساحل در گیلان شد و خاطرنشان کرد: انجام فعالیت‌های تفریحی، ورزشی، فرهنگی و علمی در داخل محیط‌های آبی و ساحل از موضوع‌های مهم در گیلان است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به تشکیل کمیته راهبردی به منظور ایجاد هماهنگی در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، ساماندهی و پیگیری امور مربوط به گردشگری دریایی اشاره کرد و یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، حفاظت محیط زیست و ... عضو کمیته مذکور هستند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای ایجاد و توسعه صنعت گردشگری از اهداف تشکیل کمیته راهبردی دریایی در گیلان است، اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم در صنعت گردشگری با در نظر گرفتن افق 1404 با رویکرد توسعه گردشگری دریایی در بازارهای هدف در استان پیگیری می‌شود.

آذرپور به تدوین نظام جامع استانداردهای ناظر بر محصولات و خدمات گردشگری دریایی در کمیته راهبردی گیلان اشاره کرد و افزود: ضوابط، دستورالعمل‌ها، آیین‌نامه‌ها و صدور مجوزهای مرتبط با فعالیت مراکز و موسسه‌های حوزه گردشگری دریایی در کمیته مذکور تدوین می‌شود.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برنامه‌ریزی در راستای آموزش، پژوهش و فرهنگ‌سازی در حوزه گردشگری دریایی را مهم خواند و بیان کرد: معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها در حوزه گردشگری دریایی استان حائز اهمیت است.

با اندکی اضافات و تلخیص بر گرفته از خبرگزاری فارس : www.farsnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین