پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 16
کد خبر: ۲۱۶۹۵
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲
یک هیات تجاری متشکل از 41 شرکت کوچک و متوسط ایتالیایی روز یکشنبه 10 جولای(20 تیر)عازم ایران می شود.
شعارسال: این هیات تجاری به ریاست 'لوکا چریشولی' استاندار استان شمالی «مارکه» متشکل از 41 شرکت کوچک و متوسط این استان، برای سفری پنج روزه عازم ایران می شود.

آنسا افزود: ماموریت شرکت های ایتالیایی در بابلسر و تهران خواهد بود و در آن با طرف های ایرانی دیدار و مذاکره خواهند کرد. استان مارکه و شرکت های این استان در نشستی که در ماه مه گذشته در شهر 'یزی' برگزار شد، توسط جهانبخش مظفری سفیر ایران در ایتالیا به این کشور دعوت شده اند.

مظفری در این نشست نسبت به همکاری با اتاق های بازرگانی ایتالیا و ایران ابراز امیدواری کرده بود.

چریشولی درباره این سفر اظهارکرد: روابط جدید با ایران صحنه های جالبی را حتی برای شرکت های کوچک و متوسط استان ما می گشاید.

وی با اشاره به این که همه چیز به سرعت و توان بازی گروهی بستگی دارد و فرصت ها به تمام جهان غرب باز شده است، افزود: این هیات 51 نفری شامل بخش های مبلمان، طراحی، ساختمان، مکانیک، خودروسازی، کشاورزی، گردشگری، فرهنگی، اعتباری، مد، ورزشی و آرایشی است.

ایتالیا در گذشته، نخستین شریک تجاری ایران در اروپا با حجم مبادلاتی تا 7.5 میلیارد یورو در سال به شمار می رفت.

تهران و رم اواسط ماه آوریل گذشته در سفر 'متئو رنتزی' نخست وزیر ایتالیا به ایران که نخستین سفر رئیس یک دولت غربی پس از لغو تحریم ها به تهران به شمار می رفت، 12 توافقنامه همکاری تجاری به امضا رساندند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی، تاریخ انتشار: 18 تیر 1395، کد خبر: (5432669) 82140726، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین