پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۹۷۹
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مادرتخصصی توانیر با بیان اینکه در صنعت برق بالغ بر ۳۳۰۰ مگاوات صرفه‌جویی صورت‌گرفته تنها با همکاری مشترکان برق در سراسر کشور میسر شده است، گفت: این میزان صرفه‌جویی صورت‌گرفته قابل تقدیر است.

شعار سال: مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران در جمع خبرنگاران با تقدیر از همکاری مشترکان برق که باعث گذر موفق و بدون خاموشی از پیک برق شد اظهارداشت: امسال پیش‌بینی‌ها نشانگر آن بود که مصرف برق به بیش از 61 هزار مگاوات خواهد رسید.

وی افزود: این درحالی است که تاکنون بیشترین میزان مصرف برق ثبت‌شده در تابستان امسال به 57 هزار و 681 مگاوات رسید که با پیش‌بینی‌های قبلی فاصله 3 هزار و 300 مگاواتی را نشان می‌دهد.

عضو هیئت مدیره و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مادرتخصصی توانیر با بیان اینکه در صنعت برق بالغ بر 3300 مگاوات صرفه‌جویی صورت‌گرفته تنها با همکاری مشترکان برق در سراسر کشور میسر شده است، خاطرنشان کرد: این میزان صرفه‌جویی صورت‌گرفته قابل تقدیر است.

رجبی مشهدی با اعلام این‌که میزان پیک در تابستان امسال نسبت به سال گذشته حدود یک درصد رشد داشت خاطرنشان کرد: میزان متوسط رشد مصرف طی 10 سال قبل حدود 4.7 درصد رشد در هر سال و در 40 سال بعد از انقلاب سالانه 7.2 درصد بوده است.

وی درعین‌حال با ابراز این که کاهش رشد مصرف نشان‌دهنده این است که اقدامات مدیریت مصرف توسط مشترکان به‌خوبی جواب داده است، اضافه کرد: فعالیت‌های مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق‌محور است چرا که نرخ برق به‌گونه‌ای نیست که مشترکان برق برای کاهش مصرف برق انگیزه لازم را داشته باشند.

سخنگوی صنعت برق همچنین درباره ظرفیت‌های احداث‌شده در بخش نیروگاهی نیز گفت: در سال جاری 3300 مگاوات به توان تولید نیروگاه‌های کشور افزوده شد که این میزان یا از طریق احداث ظرفیت جدید نیروگاهی یا از طریق افزایش توان قابل تولید واحدهای موجود محقق شد.

وی افزود: نیروگاه‌های برق‌آبی به‌لطف بارش‌های ابتدای سال 4500 مگاوات تولید بیشتری نسبت به سال گذشته داشتند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 26 مرداد 98، کد مطلب: 2077089: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین