پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - 2023 September 29
کد خبر: ۲۲۸۰۵۵
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲
سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه آزاد اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه از زیر ساخت های بندری و طرح های زیرساختی این منطقه بازدید و در نشستی مشترک با دکتر رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی پیرامون افزایش ترانزیت کالا در مسیر کریدور شمال جنوب تبادل نظر کردند.

شعار سال: بنابر این گزارش مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی کشور روسیه را یک شریک تجاری راهبردی برای ایران دانست و بیان کرد: منطقه آزاد انزلی و بندر کاسپین برای کار با روسیه و کشورهای حاشیه خزر طراحی شده است و تاکنون در راستای افزایش همکاری های دو سویه فعالیت های موثری از سوی دو کشور انجام شده است و با توجه به پیوستن ایران به اتحادیه گمرکی اوراسیا پیش بینی می شود مراودات تجاری رونق بیشتری یابد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مابین منطقه آزاد آستراخان روسیه، سازمان منطقه آزاد انزلی و سازمان منطقه آزاد چابهار به منظور گسترش فعالیت های تجاری از طریق کریدور شمال جنوب خاطرنشان کرد: کشور هندوستان نیز به عنوان عضور چهارم به این تفاهم نامه پیوسته است و نخستین محموله تجاری به زودی از سن پترزبورگ به منطقه آزاد انزلی صادر و از بندر کاسپین به کشور هندوستان ترانزیت می شود.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان توسعه فعالیت های تجاری از طریق کریدور شمال جنوب را برای کشور منشا اثر دانست و افزود: انجام مراودات تجاری از این مسیر، به لحاظ کاهش هزینه و مدت زمان انتقال کالا بسیار موثر بوده و عملیاتی کردن انتقال کالا از این مسیرموجب رونق اقتصادی در سه کشور روسیه، ایران و هندوستان خواهد شد.

سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه آزاد اقتصادی آستراخان، در این نشست بندر کاسپین را یک ظرفیت مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری دانست و بیان کرد: پس از دو سال مجدد از بندر کاسپین بازدید داشتم و در حال حاضر یک بندر مدرن با شرایط ویژه را در این منطقه دیدم که از تکنولوژی های روز برخوردار بوده که پاسخگوی تمامی نیاز های تجار و بازرگانان است.

وی در ادامه بندر کاسپین را به عنوان الگویی مناسب برای بنادر در دست ساخت آستراخان دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور ایران بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی و بندر چابهار همچون ستاره در حوزه تجارت می درخشند و در نظر داریم به عنوان نزدیک ترین بندر کشور روسیه به بندر کاسپین با توسعه زیر ساخت های بندری در آستراخان ستاره سوم حوزه تجارت باشیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی آستراخان با تشریح اهمیت رونق فعالیت از طریق کریدور شمالجنوب، افزود: ترانزیت کالاهای کشور روسیه از طریق بندرکاسپین به کشور هندوستان از مهم ترین برنامه های ما بوده و تلاش می کنیم تا این مسیر به عنوان کوتاه ترین و کم هزینه ترین مسیر به تجار معرفی و هرچه سریع تر شاهد انتقال کالا از این مسیر باشیم.

گفتنی است در تیر ماه سال جاری مدیران عامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس، سازمان منطقه آزاد انزلی و سازمان منطقه آزاد چابهار در سفر به کشور هندوستان با مدیران بخش خصوصی و دولتی حوزه تجارت و حمل و نقل این کشور در خصوص سازوکارهای عملیاتی سازی کریدور شمال- جنوب به بحث و تبادل نظر پرداختند و بازدید سرگئی میلوشکین از منطقه آزاد چابهار و منطقه آزاد انزلی را باید در راستای اجرایی شدن توافقات صورت گرفته میان طرفین عنوان کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی خط اعتدال، تاریخ 26 مرداد 98، کد مطلب: 143600: www.khateetedal.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین