site traffic analytics مناطق آزاد تجاری به دنبال استفاده از مشاوران کارآمد داخلی و خارجی باشند | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۹۹۹۱
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: برای شتاب‌دهی به روند توسعه و پیشرفت مناطق آزاد باید از ظرفیت مشاوران مجرب جهانی و ایرانی بیش از پیش استفاده شود.

شعارسال: مسعود پزشکیان در مراسم آغاز بهره‌برداری از پروژه پارک 12 هکتاری امام خمینی(ره) و نمایشگاه بین‌المللی ماکو که با حضور مقامات و شخصیت‌های کشوری و استانی افتتاح شد، اظهار داشت:امروزه باید در تمامی عرصه‌های از ظرفیت انسان‌های مجرب، کارآزموده و متخصص همان حوزه استفاده کرد همان‌گونه که من فوق‌تخصص جراحی قلب هستم و مجاز نیستم در مورد نقشه‌کشی حرف بزنم بنابراین کار در هر پروژه‌ای باید به متخصصان همان پروژه سپرده شود و از دخالت دیگران جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: برای دستیابی به توسعه و پیشرفت در کشور از جمله در مقیاس کوچک‌تر در مناطق آزاد باید از ظرفیت مشاوران زبده بین‌المللی و داخلی استفاده شود و رونق اقتصادی در کشور و در مناطق آزاد منوط به استفاده از تجربیات بین‌المللی است که برای استفاده از این تجربیات باید از ظرفیت مشاوران خارجی بهره ببریم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به توصیه حضرت علی (ع) مشورت‌گیری از دیگران به عقل ما اضافه می‌کند بنابراین در احداث پروژه‌های بزرگ لازم است از تجربه دیگر کشورها و مشاوران کارآزموده استفاده کنیم.

پزشکیان گفت: باید در جمهوری اسلامی همه کارها به بهترین شکل انجام شود و بهترین نمونه کارها باید از آن ایران باشد.

وی با ابراز خرسندی از روند توسعه در منطقه آزاد ماکو گفت: توسعه زیرساختها اجرای طرح‌های عمرانی مختلف در این منطقه شایسته تقدیر است و لازم است در این منطقه از ظرفیت مشاوران داخلی و خارجی بیش از پیش استفاده شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به رکود حاکم بر کشور اظهار داشت: نمی‌شود بدون چارچوب مدیریت کرد و ادعای مدیریت کافی نیست؛ تورم، بیکاری و رکود حاکم بر کشور به دلیل راه نادرستی است که در دهه‌های اخیر پیموده شده است و باید با بهره‌گیری از نیروهای مختصص به این روند خاتمه داده شود.

پزشکیان گفت: در حالی که بودجه عمرانی استان آذربایجان‌غربی فقط 180 میلیارد تومان است با این حال به واسطه منطقه آزاد ماکو نزدیک به همین رقم برای اجرای طرح‌های عمرانی در شهرهای شمال آذربایجان‌غربی هزینه شده که این امر نشان‌دهنده اهمیت و ظرفیت منطقه آزاد برای توسعه کشور است.

وی گفت: مجلس از موضوع الگو قرار دادن جغرافیای مناطق آزاد برای قرار گرفتن در سند چشم‌انداز 1404 استقبال می‌کند و در این مسیر وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و صنعت و معدن می‌توانند بیش از گذشته و مؤثرتر از سایر دستگاه‌ها ایفای نقش کنند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 1مهر1395، کدخبر: 1193170: www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین