پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۵۸۶
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۸
یکی از آسیب های جدی وارد به کشور، کم توجهی به بحث صلاحیت های مدیریتی است. جوانی بهوش و بشدت کم سابقه که قرار است در حوزه تعاون صاحب تجربه شود. نتیجه می شود، آموزش یک مدیر با هزینه هزاران میلیاردی. در شرایطی که نظام پولی بانکی کشور به دنبال ادغام بانک هاست، این مدیر ارشد جوان، قصد دنباله گیری تاسیس بانک برای بخش تعاون را دارد. عین صحبت ها منعکس می شود. قضاوت با شما؟
شعار سال: محمدجعفر کبیری در مورد تشکیل بانک تعاونی سهامی عام، اظهار داشت: ساز و کار تشکیل بانک تعاونی سهامی عام مربوط به بخش غیردولتی تعاون می‌شود.

باید ۷ تعاونی در تشکیل این بانک مشارکت داشته باشند اما نکته مهم مربوط به تهیه حداقل سرمایه است.

در واقع طبق قوانین بانک مرکزی باید سرمایه این تعاونی‌ها به یک حداقلی برسد تا اجازه تأسیس بانک داده شود.

به محض اینکه این امکان در بخش غیردولتی تعاون به وجود آید مذاکرات را با بانک مرکزی شروع می‌کنیم.

با توجه به تجربیاتی که در گذشته وجود داشته است، بانک مرکزی سعی می‌کند با سخت گیری بیشتری این مجوزها را ارائه کند.

فعالیت بانک تعاونی سهامی عام در چارچوب قوانین بورس و بانک مرکزی خواهد بود و قطعاً اگر در بخش غیردولتی تعاون این امکان فراهم شود مذاکرات در سطح عالی پی گیری می‌شود تا بتوانیم اولین بانک تعاونی سهامی عام را در کشور داشته باشیم.

تشکیل یک کنسرسیوم قوی
معاون وزیر کار در پایان با بیان اینکه در حال رصد این موضوع هستیم، افزود:این مساله را به تعاونی‌ها اعلام کرده ایم و برخی از تعاونی‌ها که در حوزه تولید لاستیک و تایر فعالیت می‌کنند، چون گردش مالی بالایی دارند، به شدت پیگیر تأسیس این بانک هستند.

مهم این است که آن کنسرسیوم که از مجموع دارایی‌ها و سهامداران تشکیل می‌شود یک کنسرسیوم قوی باشد.

مذاکرات در بخش غیردولتی در حال انجام است و در صورتی که به نتیجه برسد، ما حداکثر حمایت را از تشکیل بانک خواهیم داشت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری صنایع، تاریخ انتشار: ۲6 شهریور ۱۳۹۹، کد خبر: 215372، www. sanayepress.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین