پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۱۲۵۷
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۳
وزیر سابق جهاد کشاورزی ۸ پیشنهاد به رئیس‌جمهوری آینده درخصوص بورس و اولویت اصلاح وضعیت بخش‌های اقتصادی و راهکار‌های حل مشکلات ارائه کرد.

شعار سال: صادق خلیلیان با ارائه ۸ پیشنهاد به رئیس‌جمهوری آینده درخصوص اولویت اصلاح وضعیت بخش‌های اقتصادی و راهکار‌های حل مشکلات گفت: اولویت اول حمایت از تولید در بخش‌های صنعت و کشاورزی است تا با ایجاد یک جهش اقتصادی، تورم کنترل شود و نرخ بیکاری کاهش یابد. اصلاح نظام بانکی و بورس، نحوه تعامل و ارتباط این دو با هم برای تامین مالی نیازهای مالی مردم و فعالان اقتصادی یکی از اولویت‌های دولت آینده باید باشد. بانک‌ها به سمت تامین نیاز نقدینگی کوتاه مدت مردم و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط و بخش کشاورزی سازماندهی شوند و بورس وظیفه تامین مالی بلند مدت و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ را داشته باشد.

  نظارت بر شرکت‌های کارگزاری بورس و ساماندهی آنها نیز از اهمیت برخوردار است. نباید بانک‌ها و بورس محل رانت و فساد اقتصادی همچون چند سال اخیر باشند و نظارت بر عملکرد آنها در اولویت قرار بگیرد.

  ایجاد بانک اطلاعات جامع خانوارها و فعالان اقتصادی ظرف یکسال در چارچوب برنامه هفتم توسعه بسیار ضروری است.

  بودجه سالانه اعم از بودجه عمومی دولت و شرکت‌ها و موسسات دولتی به‌صورت عملیاتی تنظیم شود. وابستگی بودجه به نفت کاهش یافته و درآمدهای نفت و گاز به سمت اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته سوق یابد.

  اصلاح نظام اداری، کوچک‌سازی و چابک سازی، حذف دستگاه‌ها و قوانین موازی و مازاد، انتخاب مدیران بر اساس طی مراحل مدیریتی و از درون هر دستگاه بر اساس تخصص، سابقه کار، توانایی مدیریتی و پاک دستی انجام شود.

  پرداخت یارانه‌های نقدی و غیر نقدی از طریق حذف هر نوع رانت قیمتی و ارزی بر اساس طرحی که در سال ۹۷ به مسئولان عالی رتبه نظام توسط اینجانب و تعدادی از اساتید دانشگاهی ارائه شد با یک زمانبندی پنجساله (طی برنامه هفتم توسعه) ساماندهی شود.

  گمرکات، مناطق آزاد و ویژه، بازارچه‌های مرزی و کولبران برای ساماندهی یک تجارت سالم و مبارزه با قاچاق کالا از اقدامات اولویت دار و ضروری دولت آینده برای ایجاد یک اقتصاد سالم و حمایت از تولیدات ملی اقدام کنند.

  شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت گسترش نیوز، تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۹۹، کد خبر: ۱۵۷۹۴۰، www.gostaresh.news.ir.

  اخبار مرتبط
  خواندنیها و دانستنیها
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  * captcha:
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین
  پربحث ترین
  پرطرفدارترین