پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۶۷۷۰
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
رئیس سازمان چای با اشاره به آغاز برداشت برگ سبز چای از اول اردیبهشت گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید برگ سبز چای به ۱۳۵ هزار تن برسد.
شعار سال: حبیب جهان ساز رئیس سازمان چای با اشاره به اینکه از اول اردیبهشت برداشت برگ سبز چای آغاز می‌شود، اظهار کرد: اگر تغییرات خاصی در وضعیت آب و هوا ایجاد نشود، ابتدای اردیبهشت فصل برداشت آغاز می‌شود.

او افزود: بنابر قانون مصوب مجلس، قیمت گذاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی در شورای قیمت گذاری انجام می‌شود که براین اساس نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش یافت.جهان ساز قیمت خرید تضمینی هر کیلو برگ سبز درجه یک را ۶ هزار و ۶۹۰ تومان و درجه دو را ۴ هزار و ۷۸۱ تومان اعلام کرد.

رئیس سازمان چای ادامه داد: طی ۲ تا ۳ سال اخیر، اقبال عمومی برای کشت بیشتر شده به طوری که چایکاران رغبت بیشتری به اصلاح و به زراعی باغات داشتند.

او از پرداخت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات خبر داد و گفت: بنابر آمار از پاییز سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش برای احیای باغات و توسعه مکانیزاسیون با نرخ ۴ درصد و بازپرداخت ۴ ساله و برای بازسازی کارخانجات با نرخ ۷ درصد و بازپرداخت ۴ ساله پرداخت شد.

جهان ساز با بیان اینکه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هکتار از باغات رها شده به چرخه تولید بازگشتند، گفت: عمده عملیات به زراعی و هرس باغات چای انجام شده و هم اکنون چایکاران منتظر فصل بهره برداری هستند، همچنین حدود ۷۰۰ تا۸۰۰ ماشین برگ چین بین چایکاران توزیع شده است.

تولید برگ سبز چای به ۱۳۵ هزار تن می‌رسد

به گفته جهان ساز، برآورد‌ها حاکی از آن است که امسال تولید برگ سبز چای به ۱۳۵ هزار تن برسد. این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه کارخانجات عمده چای تولیدی را فروختند، تصریح کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو چای ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان است، حال باید منتظر ماند و دید که وضعیت تولید و بهره برداری به چه صورت خواهد بود تا برمبنای آن قیمت جدید اعلام شود.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از مملکت، تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۴۰۰، کد خبر: mamlekat.online/۴۶۹۸۹
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین