پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۰۵۲۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
معلوم نیست با کدام فرمول سوگیری شده مسئله دار اقدام به سنجش بهره وری نیروی انسانی (نیروی کار) نموده اند و به عدد ۸۲ درصد رسیده اند. عددی که مرغ پخته را هم به خنده می‌اندازد. بهره وری نیروی کار کشور، ۳۰ درصد هم نیست، آقای معاون وزیر. باور ندارید، بروید از کارفرما‌ها بپرسید.
شعار سال: معاون روابط کار عنوان کرد: با توجه به آمار و اطلاعات استخراج شده از سازمان ملی بهره‌وری، شاخص بهره وری نیروی کار بر اساس ارزش افزوده فعالیت‌های اقتصادی در سال ۱۳۹۸ به میزان ۸۲.۳ درصد است که نسبت به سال ۱۳۹۷ روند کاهشی داشته است.
 
حاتم شاکرمی به مناسبت هفته کار و کارگردر مورد نقش کارگران در تولید و رشد اقتصادی و بهره‌وری کل تولید در ایران چه قدر است؟، گفت: شاخص بهره‌وری نیروی کار برای اندازه‌گیری بهره‌وری نیروی کار در سطح یک فعالیت اقتصادی از نسبت شاخص ارزش افزوده به شاخص تعداد شاغلان استفاده می‌شود.

به گفته وی، بهره وری نیروی کار رایج‌ترین شاخصی است که در بررسی یک اقتصاد، صنعت و یا یک واحد تولیدی به کار برده می‌شود. از دلایل این امر می‌توان به سهم نسبتاً زیاد هزینه نیروی کار در ارزش بسیاری از تولیدات و نیز موجود بودن اطلاعات مربوط به نهاده نیروی کار در مقایسه با آمار و اطلاعات مربوط به نهاده‌های دیگر مانند سرمایه اشاره کرد.
 
تغییرات شاخص بهره وری نیروی کار

شاکرمی گفت: تغییرات شاخص بهره وری نیروی کار به دلایل مختلفی نظیر تغییر سطح کیفی نیروی کار به واسطه آموزش، کسب تجربه و تخصص در کار، تغییر شرایط کار، مهارت در مدیریت، تغییر در تکنولوژی مورد استفاده رخ می‌دهد. شناسایی علت یا علل تغییر بهره وری نیروی کار از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا از این طریق می‌توان روی شاخص بهره وری نیروی کار تأثیر گذاشت.

وی این نکته را هم گفت: در حال حاضر از موانع رشد بهره وری نیروی کار، پایین بودن انباشت سرمایه انسانی کارآمد و عدم استفاده مناسب از آن در فرآیند تولید، فقدان ارتباط لازم بین حقوق و دستمزد با بهره وری و نا هماهنگی و عدم انطباق بین نوع شغل و مهارت نیروی به شمار می‌رود.

به گفته معاون روابط کار، از راهکار‌های رفع این مانع ایجاد ارتباط بین توسعه نظام آموزشی و نیاز‌های بازار کار از نظام آموزشی کشور است. ارتقا سطح کیفی نیروی کار از طریق آموزش‌های ضمن خدمت، آموزش‌های فنی حرفه‌ای لازم به منظور بالا بردن سهم شاغلان متخصص و ایجاد انگیزه لازم در نیروی کار از طریق به وجود آوردن ارتباط بین سطح دستمزد و حقوق با سطح بهره وری ممکن می‌شود. تلاش بر این بوده تا ساز و کار پرداخت مزد و حقوق به گونه باشد تا زمینه‌های لازم برای استقرار نظام‌های کارمزدی و پاداش مبتنی بر بهره وری گسترش یابد و در این زمینه موانع قانونی کاهند ه بهره وری کاهش یابد.
 
معاون روابط کار تصریح کرد: با توجه به آمار و اطلاعات استخراج شده از سازمان ملی بهره‌وری، شاخص بهره وری نیروی کار بر اساس ارزش افزوده فعالیت‌های اقتصادی در سال ۱۳۹۸ به میزان ۸۲.۳ درصد است که نسبت به سال ۱۳۹۷ روند کاهشی داشته است.

وی گفت: همچنین آمار و اطلاعات مربوط به بهره وری نیروی کار استخراج شده از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز موید روند کاهشی بهره وری نیروی کار سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ بوده است.

شاکرمی گفت: پیش بینی رشد ۸ درصدی اقتصاد ایران در طول سال‌های قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور و ۳۰ درصد از این رشد از محل ارتقای بهره وری تامین شود، لذا با توجه به پایین بودن سطح بهره وری در اقتصاد ایران نسبت به سایر کشور‌های درحال توسعه، امکان جهش و رشد آن تنها به واسطه‌ی وجود ظرفیت‌های خالی و استفاده از آن امکانپذیر می‌شود.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۱۲اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر:۱۴۰۰۰۲۱۱۰۰۰۶۱۰، farsnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سینا
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
0
کجا زندگی می کنید جناب شاکرمی؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین