پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 June 05
کد خبر: ۳۴۳۰۷۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳
طرح اتحاد بورس و صنعت بیمه با امکان تضمین یک، سه و پنج ساله اصل سرمایه و سود سهامداران با امضای قرارداد بیمه باران و سبدگردان آرمان اقتصاد رونمایی شد.
شعار سال: مراسم رونمایی از طرح اتحاد بورس و بیمه با حضور علیرضا هادی و احمد اتحادپور، مدیران عامل بیمه باران و سبدگردان آرمان اقتصاد برگزار شد.

علیرضا هادی، مدیرعامل بیمه باران با بیان اینکه این طرح گام جدیدی برای جذب مشتریان در بازار بیمه‌های زندگی است، گفت: تا به حال اکثر مشتریان بخشی از بیمه را مشاهده کردند که برای بعد از دوران حیات برنامه ریزی شده بود که جایگاه خاصی و استفاده‌های مطلوبی برای بیمه گذاران دارد، اما بیمه باران از ابتدا به بیمه‌هایی که جنبه پس اندازی و سرمایه گذاری داشت، ورود کرد و در ۱۰ ماه فعالیت در سال گذشته در بازار بیمه با معرفی بیمه ترنم باران که زندگی به شرط حیات است با استقبال جامعه مشتریان روبرو شد.

وی افزود: این نوع بیمه دارای تقاضای خوبی است چراکه نیاز به پس انداز در جامعه و نگرانی از تغییر بازدهی بازار‌های مالی احساس می‌شود. طبق مقررات بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه متولی جمع آوری پس انداز‌ها و وجوه خرد مکلف هستند به گونه‌ای سرمایه گذاری کنند که ضمن حفظ ارزش اصلی منابع مشتریان به عنوان حق بیمه از مشارکت در منابع حاصل از سرمایه گذاری‌ها هم برخوردار کنند.

تضمین سود به علاوه مشارکت در منافع طرح

این مقام مسئول ادامه داد: سبدگردان آرمان اقتصاد این فرصت را برای بیمه باران و البته بیمه زندگی فراهم می‌کند که به واسطه فعالین بازار سرمایه این محصول پس اندازی معرفی شود تا با استفاده از شرایط بیمه و پس اندازی بیمه نامه بتوانند به تامین مالی مورد نیاز در آینده چه به شکل ثابت و به زودی به شکل مستمری برخوردار شوند و علاوه بر اینکه تضمین سود به واسطه نرخ بهره تعیین شده از مشارکت در منافع این طرح در دوره‌های زمانی کوتاه برخوردار شوند.

هادی با بیان اینکه بیمه باران سال گذشته اقدامی را در جهت حفظ حقوق مشتریان آغاز کرده، توضیح داد: این اقدام، گزارشگری‌های مستمر سه ماهه ناشی از عملیات سرمایه گذاری در بازار بیمه به مشتریان و اعمال در بازدهی ذخایر در مدت شش ماه یک بار بود که در پایان سال ۹۹ بازدهی سرمایه گذاری ۵۴.۷ درصدی در ذخایر ریاضی مشتریان اعمال شد. امید می‌رود این طرح با همکاری بازار بیمه و فعالان بازار سرمایه مفید واقع شود.

راه اندازی طرح با هدف پوشش ریسک مشتریان

همچنین احمد اتحادپور، مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد با بیان اینکه این شرکت اکنون بزرگترین سبدگردانی از لحاظ کد‌های سرمایه گذاری است، گفت: هدف از راه اندازی این طرح این بود که ریسک مشتریان را پوشش داد. دغدغه اصلی سهامداران در روند صعودی شاخص ورود به این بازار و کسب سود بود و در دوره اصلاح و ریزش‌ها بتوانند سپر بیمه‌ای برای دارایی‌ها داشته باشند.

وی افزود: در نیمه دوم سال ۹۹ و سال جاری ۷۰ تا ۸۰ درصد سرمایه سهامداران غیر حرفه‌ای و ۲۰ تا ۳۰ درصد سرمایه فعالان حرفه‌ای در بورس از دست رفت. با رونمایی این طرح منابع افراد در بازار بیمه می‌شود تا هم از نوسان سهام منتفع شوند و در صورت کاهشی شدن بازار، زیانی متوجه آن‌ها نشود. برنامه توسعه این طرح در سایر بازار‌ها در آینده در دستور کار است؛ بنابراین گزارش، در طرح مشترک بیمه باران و سبدگردانی آرمان اقتصاد، هر فرد طبق دستورالعمل مشترک با در اختیار گذاشتن سرمایه در قرارداد‌های یک، سه و پنج ساله، اصل سرمایه را به علاوه درصدی از سود پیش بینی شده، تضمین می‌کند. این محصول براساس محدودیت از دست دادن سرمایه بوجود آمده تا با بکارگیری آن چالش سرمایه گذاری در بازار سهام کاهش پیدا کند. در این قرارداد در صورت فوت مشتری، حق بیمه‌ها به وراث داده می‌شود.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۲۸اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر:۱۴۰۰۰۲۲۷۰۰۰۸۸۹، farsnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سینا
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
0
0
مشارکت بورس و بیمه در شرایط بورسی نامتعادل ابهام دارد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین