پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۳۳۵۰
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
بانک پاسارگاد در راستای برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با هدف حمایت از بخش کشاورزی، اقدام به اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی می‌کند. بانک پاسارگاد به عنوان یکی از بانک‌های عامل در اجرای طرح گواهی اعتبار مولد «گام» و در راستای کمک به رونق تولید در کشور از طریق تأمین نقدینگی مورد نیاز واحد‌های تولیدی، بدون نیاز به افزایش نقدینگی، انتخاب شده و مشارکت می‌کند.
شعار سال: سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است. بانک پاسارگاد هم که همواره حمایت از تولید را در دستور کار خود قرار داده است، به‌دلیل اهمیت تولید، بیش‌از‌پیش در‌این مسیر گام برداشته و در ابعاد مختلفی از تولید داخلی و فعالان این عرصه حمایت می‌کند.

در‌همین‌راستا، بانک پاسارگاد با هدف کمک به رشد و شکوفایی صنایع داخلی و چرخه اقتصاد کشور بسته حمایتی ویژه خدمات بانکی را ارائه می‌نماید. این بسته، شامل مواردی از قبیل «مشاوره بانکی»، «اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت»، «گشایش اعتبار اسنادی داخلی» و «صدور انواع ضمانت نامه بانکی» است.

در مورد زیربخش‌های خاص اقتصادی هم، بانک پاسارگاد در راستای برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با هدف حمایت از بخش کشاورزی، اقدام به اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی می‌کند. بر این اساس، فعالان دارای مجوز فعالیت در بخش‌های مختلف کشاورزی از قبیل کشت و زرع، جنگل‌داری، پرورش ماهی و ماهیگیری، باغداری، دام‌پروری و دامداری، پرورش طیور، پرورش زنبورعسل و کرم ابریشم، راه‌اندازی سیستم آبیاری، خرمن‌کوبی، سم‌پاشی و… می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

حمایت بانک پاسارگاد از تولید با طرح «گام»

بانک پاسارگاد به عنوان یکی از بانک‌های عامل در اجرای طرح گواهی اعتبار مولد «گام» و در راستای کمک به رونق تولید در کشور از طریق تأمین نقدینگی مورد نیاز واحد‌های تولیدی، بدون نیاز به افزایش نقدینگی، انتخاب شده و مشارکت می‌کند.

طرح گواهی اعتبار مولد «گام»، یک بسته اعتباری بوده که با هدف تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیره تولید، توسط بانک مرکزی ایران طراحی شده است. در این طرح، تولیدکنندگان می‌توانند بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسطه، از بانک عامل، درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کنند.

دارندگان این اوراق می‌توانند آن را تا سررسید، نزد خود نگه دارند، یا به فروشنده مواد اولیه تحویل دهند و یا در بازار سرمایه تنزیل کنند. این اوراق با قابلیت نقل و انتقال در بازار‌های پول و سرمایه، در زمره‌ی اوراق بدهی و دارای سررسید بوده که جهت بازپرداخت آن، بانک به‌عنوان ضامن ایفای نقش خواهد کرد.

حمایت از تولید از رهگذر هنر

یکی از دیگر اقدامات بانک پاسارگاد در راستای حمایت از تولید، اجرای «جشنوارۀ فیلم کوتاه پاسارگاد» است که مراسم اختتامیۀ چهارمین دوره آن، با محوریت حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی، در تاریخ ۲۶ بهمن ماه سال ۱۳۹۹، در مجموعۀ سینمایی پردیس ملت برگزار شد.

چهارمین جشنوارۀ فیلم کوتاه پاسارگاد، با هدف تولید آثاری فاخر در زمینۀ حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی، انعکاس تلاش‌های جهادگرانه در عرصه‌های تولید و صنعت، جلب توجه آحاد مردم به نقش ارزندۀ حمایت از تولید ملی در جهت رشد و استقلال اقتصادی و همچنین ایجاد بستری مناسب برای شناسایی و شکوفایی استعداد‌ها و قابلیت‌های هنری برگزار شد.

این موارد تنها بخشی از اقدامات بانک پاسارگاد در عرصه حمایت از تولید می‌باشند. این بانک از ابتدای فعالیت خود اقدامات متنوعی در خصوص حمایت از تولید در حوزه‌های صنابع و معادن، بومی‌سازی تکنولوژی‌های نوین، شرکت‌های دانش‌بنیان و… انجام داده و همواره افزایش حمایت از تولید داخلی را به عنوان هدفی متعالی مورد توجه قرار می‌دهد.
 
در این باره بیشتر بخوانید:
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه اینترنتی فراز، کد خبر:----، تاریخ انتشار:۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰، www.faraz.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین