پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۴۰۷
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور با بیان این‌که نظام سلامت به شدت درگیر تعارض منافع است، گفت: تجویز بی‌حساب و کتاب داروها، نظام دارویی ژنریک ما را از بین برده است.

شعار سال:همایش فعالان بهداشت و درمان حامی آیت‌الله رئیسی در سالن همایش‌های بیمارستان فرهیختگان تهران با حضور جمعی از وزرای اسبق بهداشت و فعالان حوزه سلامت برگزار شد.
 
علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور در این مراسم با بیان این‌که نخستین وظیفه وزیر بهداشت آینده، نوسازی و تکمیل شبکه بهداشتی و درمانی است که در اوایل انقلاب، جمهوری اسلامی را نجات داد، اظهار کرد: در دوران کرونا، استفاده از شبکه بهداشتی باعث کاهش مرگ و میر و بار بیمارستانی می‌شد اما توجه کمتری به این بخش شد.
 
وی با بیان این‌که وزیر بهداشت دولت بعدی باید به سمت عدالت در سلامت برود، افزود: مبارزه با تعارض منافع در وزارت بهداشت ضروری است؛ در حال حاضر در نظام سلامت به شدت تعارض منافع وجود دارد و تجویز بیش از حد و بی‌حساب و کتاب داروها، نظام دارویی ژنریک ما را از بین برده است و موجب خروج ارز زیاد برای واردات تجهیزات پزشکی شده است که در دولت بعدی باید به آن توجه شود.
 
سلامت الکترونیک، زیرساخت رویکرد تحولی در نظام سلامت
 
کامران باقری لنکرانی، وزیر اسبق بهداشت نیز در ادامه این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت اظهار کرد: امیدواریم در نظام سلامت یک تحول واقعی رخ دهد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر دریافت‌کنندگان و ارائه دهندگان خدمات سلامت، رضایت کافی از وضعیت نظام سلامت ندارند. این نشان می‌دهد که احتیاج به یک تحول اساسی در بخش سلامت داریم، این تحول نباید جزئی نگر باشد بلکه باید نگاه جامع به بحث سلامت مردم کشور باشد. این نگاه، یک نقشه راه تدوین شده دارد؛ در سال 1393 ما ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت را داشتیم که یک نقشه راه است و اگر آن را مبنا قرار دهیم می‌توانیم شاهد تحول واقعی در نظام سلامت باشیم. تحولی که در آن بهداشت و پیشگیری در اولویت است و نظام ارجاع و ارکان مختلف در آن دیده شده است.
 
باقری لنکرانی با بیان این‌که سلامت الکترونیک می‌تواند زیرساخت این نگاه تحولی به بخش سلامت باشد که امیدواریم در دولت سیزدهم مورد توجه بیشتری قرار بگیرد، متذکر شد: در سیاست‌های کلی سلامت آمده که سلامت باید محور برنامه‌ریزی‌های کشور قرار بگیرد و به عنوان یک اولویت به آن نگاه شود تا بتوانیم مطالبه سلامت را از سایر بخش‌های دولت نیز داشته باشیم.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  تسنیم ، تاریخ انتشار:  21خرداد1400، کدخبر: 2518671، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین