پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۹۷۷۷
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
فرمانده کل سپاه با اشاره به آرایش دشمن در اطراف مرز‌های کشور گفت: با این حال امنیت در کشور حاکم است و راه را بر دشمنان این ملت بسته‌ایم و منافذ را مسدود کردیم و با چشمانی تیزبین به اقصی نقاط دشمن نظر می‌افکنیم.
شعار سال: سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین الحاق تجهیزات جدید به نیروی زمینی سپاه، اظهارداشت: امروز برای همه دوستداران و حامیان اقتدار و استقلال وعزت کشور سربلند وملت سرافراز ایران اسلامی روز فراموش ناشدنی است و باید همواره شکر خداوند را بگذاریم که ما را در راه جهاد فی سبیل الله قرار داد.

وی‌افزود: نیروی زمینی چشمه ساز جوشان تمام ارکان قدرت سپاه و محل تولد همه فرماندهان و شهیدان والا مقام و ستون پیکره قدرت دفاعی کشورمان است.

فرمانده کل سپاه گفت: خود و ملت مدیون فداکاری‌های این فرزندان پرافتخار این ملت می‌دانیم؛ دهه‌ها است در معرض سیاست‌های قدرت‌های شیطانی و اشرار بزرگ و کوچک هستیم.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: در این‌مدت که به استقلال سیاسی و عزت وافتخار رسیدیم به شکل پیوسته طراحان راهبردی ناامنی از آمریکای مهاجم و تجاوز طلب تا متحدان اروپایی و شرکای منطقه‌ای و تروریست‌های محلی، همگی درحال طراحی توطئه هستند. آن‌ها هرگاه توانستند در حال اجرای توطئه علیه ملت ایران بودند.
فرمانده کل سپاه گفت: در جنگ‌های بزرگی در دامنه جهانی با قدرت‌های به ظاهر بزرگ وارد شدیم و از بعضی از آن‌ها هم خارج شدیم و حتی اَشکال برخی جنگ‌ها را نیز تغییر دادیم؛ در میان این آتش باران‌های سیاسی و نظامی و اقتصادی و اطلاعاتی دشمنان که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با آن‌ها در طیف بسیاری از منازعات مرزی و فراتر از مرز‌ها تا امروز مواجه هستیم، بواسطه قوت قلب و ایمان درونی و شجاعت، فداکاری و ثبات قدم مردان بزرگمان دشمنان را ناکام گذاشتیم.
 
سلاح‌های آتشبار دشمن در اطراف کشور آرایش گرفته‌اند
 
وی افزود: چه در دفاع مقدس که با طیف به هم پیوسته دشمنان مواجه بودیم تا فعالیت اشرار در مناطق مرزی کشور، همه جا جوانان رشید این سرزمین پیروز بودند و دشمنان را به عقب راندند و تمرکز آن‌ها را به هم ریختند و در فراتر از مرز‌ها فراری دادند و پیشانی جبهه را گسترش دادد و قدرت تمرکز را از آن‌ها گرفتند و آیین‌های عملیاتی آن‌ها را به شکست کشاندند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه سلاح‌های آتشبار دشمن در اطراف مرز‌های کشورمان آرایش‌گرفته اند که این در عرصه‌های مختلف صورت گرفته که بزرگترین آن جنگ روانی است، عنوان کرد:، اما با این‌حال امنیت در کشور حاکم است و راه را بر دشمنان این ملت بسته اند و منافذ را مسدود کردند و با چشمانی تیزبین که با اقصی نقاط دشمن نظر می‌افکنند، دست‌های مستحکم را روی ماشه قرار دادند و آن‌ها را تعقیب می‌کنند و اجازه ورود به آن‌ها را نمی‌دهند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: این بیان و شعار نیست بلکه واقعیتی تاریخی و حال است که قابلیت قضاوت دارد؛ نسل جدید سپاه ادامه همان نسل شهدای دفاع مقدس با همان ایمان و درخشش و روح و معرفت هستند فقط این‌نیرو به سلاح‌های مدرن مجهز شده و با صنعت نوین پیش رفته است.

وی‌افزود: نیروی زمینی سپاه نیرویی است که وقتی در هر نقطه‌ای عمل می‌کند موفق است؛ این هم به واسطه تجهیزات نوین داخلی است که استفاده می‌کنند؛ ایرانی‌ها برای عزت شان ارزش قائل هستند به نحوی که با عزت، اقتدار، پیروزی و سربلندی شناخته شده و می‌شوند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: اینکه کشور در قلب آتش دشمنان ایمن است، به واسطه وجود رزمندگانی است که در قلب سنگر‌ها در سرما و گرما می‌ایستند؛ حال با چنین رزمندگانی آیا ممکن است دشمن بر ما سیطره یابد؛ البته استفاده از سلاح گرم برای رزمندگان‌ما نقطه آخر است، زیرا برای مردم خود اول می‌سازند و این را از فعالیت‌های سازندگی نیروی زمینی سپاه در اقصی نقاط کشور در مناطق محروم می‌توان دید.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: افق نگاه «نزسا» شکست دادن دشمنان است؛ ما از نقطه شروع دشمنان را مورد هدف قرار می‌دهیم و این به ما عمق می‌دهد لذا سلاح‌های مان را براساس این‌تفکر بکار می‌گیریم.

وی افزود: فروپاشی ذهن دشمن در ابتدای حرکت به ما ابتکار عمل و آزادی عمل می‌دهد آن‌ها باید بدانند میدان جنگ و اعماق و کیفیت نبرد را ما انتخاب می‌کنیم البته استراتژی ما دفاعی است یعنی جنگ‌طلب نیستیم. سیاست ما دفاعی است، اما استراتژی‌های ما همگی‌عملیاتی است و این واقعیت است.
سرلشکر سلامی تاکید کرد: ابتدا به ساکن جنگی را شروع نخواهیم‌کرد، ولی بعد از اولین تهاجم حرکت ما تهاجمی است، زیرا می‌خواهیم تمامیت ارضی خود را حفظ کنیم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: برای ستاد کل سپاه دستور است که از نزسا حمایت‌کنید تا قدرت شان تمام‌کننده باشد؛ البته قدرت دفاعی تمام‌ناشدنی است و نباید هم متوقف شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه اقتصاد سرآمد، تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۴۰۰، www.eghtesadsaramad.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین