پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۰۱۹۳
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
معلوم نیست تا کی قرار است در حوزه برنامه ریزی آموزش عالی شاهد آزمون و خطا باشیم؟ گیر کردن بسیاری از مدیران وزارت عتف در دانشگاه نسل اول، واقعا برای نظام آموزش عالی کشور دردسرساز شده است. بند یک بخشنامه فوری و حائز اهمیت جناب دکتر محمدرضا آهنچیان مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی را بخوانید و نظر دهید؟ لطفا رها کنید این حجم اعمال سلیقه را.
شعار سال: بر اساس مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش کشور از سال ۱۴۰۱ سنجش و پذیرش داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد فقط از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی رشته‌های مرتبط امکان‌پذیر خواهد بود.

رشته‌های مرتبط برای هر یک از رشته‌هایی که در آزمون کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد، قرار است به زودی تعیین شود.

در همین ارتباط، محمدرضا آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای خطاب به مدیران کارگروه‌های تخصصی گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی از آن‌ها خواست تا روز پنج شنبه ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ رشته‌های مرتبط برای هریک از رشته‌هایی که در آزمون کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد، تعیین کنند.

در ابلاغیه آهنچیان به دانشگاه‌ها آمده است: تاکنون پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد در همه رشته‌ها از بین همه داوطلبان و صرف نظر از رشته تحصیلی دانشجو در دوره کارشناسی صورت می‌پذیرفت که آسیب‌های زیادی به کیفیت آموزش عالی وارد ساخته است. امکان شرکت کردن دانش آموختگان دوره کارشناسی همه رشته‌ها و حتی رشته‌های یک گروه تحصیلی در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های یک زیر گروه تحصیلی وجود نخواهد داشت، بنابراین درج همه "رشته‌های گروه" برای هیچ رشته‌ای مجاز نیست، اما درج همه گرایش‌ها مانعی ندارد.

در ادامه این ابلاغیه تاکید شده است: با توجه به این که دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در مردادماه منتشر می‌شود، در مورد رشته‌هایی که این اطلاعات تا تاریخ تعیین شده به دفتر برنامه‌ریزی آموزشی ارسال نشده باشد، عنوان " فقط رشته‌های همان زیر گروه تحصیلی" درج می‌شود.

تاکنون فقط ارتباط رشته کارشناسی ارشد برای ورود به مقطع دکتری مصوب شده بود و دانش آموختگان مقطع کارشناسی همه رشته‌ها امکان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته مورد نظر خود داشتند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از بورسان، تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۰، bourseon.com،
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین