پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۱۲۵۴
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
علی بابایی کارنامی، نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پیگیر موضوع سگ گردانی هستیم، گفت: سگ گردانی یکی از مسائلی‌ست که جنبه اجتماعی و فرهنگی دارد به همین جهت در کمیسیون اجتماعی برای رعایت حقوق شهروندان پیگیر این موضوع خواهیم بود.
شعار سال، او با تاکید بر اینکه مخالف سگ گردانی هستیم، بیان کرد: ما صد در صد مخالف سگ گردانی و موافق ممنوعیت آن هستیم چرا که گرداندن سگ در خیابان‌های جمهوری اسلامی ایران چهره خوشی ندارد ضمن اینکه فرهنگ کشور ما نیز این عمل یعنی سگ گردانی را نمی‌پذیرد.

بابایی ادامه داد: البته اینکه مردم سگ خانگی خود را در محل‌های مشخص و معین که تعیین می‌شود به گردش ببرند قابل تامل است که طی تدوین قانون به آن رسیدگی خواهد شد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که مجلس چه زمانی قانون سگ گردانی را تدوین خواهد کرد؟ گفت: تا این لحظه دولت هیچ لایحه و آیین نامه‌ای مبنی بر ممنوعیت سگ گردانی به مجلس شورای اسلامی ارسال نکرده است، اما اگر دولت برنامه‌ای داشته باشد با او همکاری خواهیم کرد.
 
تدوین قانون ممنوعیت سگ گردانی در برنامه کاری نمایندگان مجلس

بابایی بیان کرد: از آنجایی که لوایح در اولویت رسیدگی قرار دارند، اگر دولت لایحه‌ای ارسال نکند نمایندگان مجلس شورای اسلامی خودشان طرحی درباره این موضوع تدوین خواهند کرد هرچند تاکنون به دلیل رسیدگی به امور دیگر اولویت‌دار کشور، هنوز به این مسئله ورود پیدا نکردیم، اما از مباحثی‌ست که، چون جنبه اجتماعی و فرهنگی دارد در برنامه کاری‌مان است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۲۰۸۴۸۴، www.borna.news
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین