پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۸۸۱۷
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خداوند را شاکرم که در تمام سال‌های بعد از انقلاب و به ویژه سال‌های اخیر این سازمان جزو سازمان‌های پویا بوده است. نسبت به دولت یازدهم و دوازدهم منتقد بودیم، اما این وزارتخانه خوب کار کرده و در سازمان تامین اجتماعی نیز به ویژه در دو سال اخیر کار‌های خوبی انجام شده است.
شعارسال: حجت عبدالملکی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اینجا وزارت مردم است، زیرا بیشترین سطح تماس را با حوره‌های معیشتی و رفاهی مردم دارد گفت: بیش از ۵۰ درصد اتفافات در این راستا در تامین اجتماعی می‌افتد. به تامین اجتماعی عرق دارم، زیرا اولین ورود پدرم به دولت از همین سازمان بود و اینجا را خانه خودمان می‌دانیم.

وی افزود: خداوند را شاکرم که در تمام سال‌های بعد از انقلاب و به ویژه سال‌های اخیر این سازمان جزو سازمان‌های پویا بوده است. نسبت به دولت یازدهم و دوازدهم منتقد بودیم، اما این وزارتخانه خوب کار کرده و در سازمان تامین اجتماعی نیز به ویژه در دو سال اخیر کار‌های خوبی انجام شده است.

وزیر رفاه با بیان اینکه باید از همکاران این سازمان و به ویژه دکتر سالاری قدردانی کنم گفت: ایشان تا لحظه‌های آخر مشغول حل مسائل چالشی بود. البته همه معاونان این وزارتخانه اینگونه هستند. امید است دکتر سالاری هرکجا هست با همین روحیه و قدرت کار‌هایی را انجام دهند. هرچند راه‌های بسیاری باید رفت.

وی تاکید کرد: مجموعه صندوق‌های بازنشستگی حق الناس هستند و باید با این نگاه مدیریت کنیم. ما امانتدار مردم هستیم. با وجود اقدامات صورت گرفته هنوز رضایتمندی مردم در سطح بالایی حاصل نشده است. انتظار داریم حرکت با قدرت به سمت ارتقای دیجیتالی و کارآمد سازی اقتصادی محقق شود. شستا باید پرقدرت‌تر از قبل اداره شود.

عبدالملکی با بیان اینکه قائل به سلسله مراتب هستیم اظهار کرد: شستا زیرمجوعه تامین اجتماعی است و این سنتی که شاید خیلی سال برقرار و شاید ۱۵ سال است که اینگونه و شستا با وزیر کار می‌کند که سنت غلطی است و اگر وزیر کاری داشته باشد از مسیر مدیرعامل تامین اجتماعی باید پیگیری کند. نه فقط تامین اجتماعی بلکه در مجموعه‌های دیگر هم باید اینگونه باشد.

وزیررفاه با اشاره به اینکه ثروت زیادی در صندوق‌ها نهفته است و انتظار داریم با روش‌های مدیریتی کارامد و نوین به رشد آن‌ها کمک کنیم گفت: این‌ها امانت هستند. در این مدت کوتاه دیده‌ام که خدماتی از سوی این شرکت‌ها به ستاد وزارتخانه می‌شود که این کار ممنوع است. اینکه امکاناتی از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه برای سازمان مرکزی وزارتخانه هزینه شود، ممنوع است.

وی ادامه داد: انتظار تحول مدیریتی بنیادین در این شرکت‌ها را از آقای موسوی داریم و همچنین باید انتصابات در چارچوب و الگو‌های تعریف شده به درستی انجام شود. باید پنج معیار اصلی را مورد توجه قرار دهیم. نخست انقلابی بودن است. دومین شاخص ناکارآمدی است؛ نباید از افراد ناکارامد استفاده کنیم. سوم دست پاک بودن است. شاخص چهارم فسادستیزی است. شاخص پنجم هم مردمی بودن است.

عبدالملکی با بیان اینکه فسادستیزی یعنی بستن روزنه‌های فساد و مقررات‌زدایی را در اولین جلسه در وزارتخانه از مدیران خواستم گفت: ارزیابی می‌کنیم و حجم فساد باید سه ماه دیگرکمتر شده باشد. باید به تفویض اختیار و تمرکززدایی توجه کنیم.

به گزارش ایسنا، وزیر رفاه در ادامه میرهاشم موسوی، مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی را نیز معرفی کرد و گفت: معتقدم این انتصاب، یک انتصاب بسیار کم نظیر و نادر است که در این وزارتخانه اتفاق می‌افتد. موسوی از ۱۲ سال قبل و از آن زمان که وزارت رفاه ادغام نشده بود پست‌های مدیریتی داشت در واحد‌های ستادی مدیرکل بود و در صندوق عشایری حضور داشت و بعد از ادغام وزارتخانه نیز پست‌های مدیریتی داشت و از همین خانواده و جریان است و هر کجا بوده رفاه در دستور کار و برنامه هایش بوده و یکی از دو سه دانشمند برتر در حوزه رفاه و تامین اجتماعی است و این برای ما مهم است.

وی افزود: دکتر موسوی فردی است که اندیشه و نظریه دارد و برای ما مهم است که این اندیشه مبتنی بر تفکر اصیل اسلامی و انقلابی است. ایشان یک جوان دانای انقلابی و از مصادیق بارز این تعییر رهبری است. دکتر موسوی از امروز کارش را شروع می‌کند. تا فرایند صدور حکم مدیرعامل قطعی صادر شود. با اعضای هیئت امنا صحبت کردیم و تایید کردند و در اولین جلسه هیئت امنا حکمشان امضاء می‌شود. خواهیم دید که منشاء تحولات بزرگی خواهد بود.


شعارسال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۴۰۰۰۶۲۰۱۴۷۱۲، isna.ir/
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین