پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۹۰۴۳
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
مرتضی خاکسار با بیان اینکه با در نظر گرفتن منابع طبیعی و وجود استعداد‌های بالقوه به جرعت می‌توان گفت ایران جز ۱۰ کشور مستعد برنامه ریزی گردشگری است و بستر‌های مناسب را برای سرمایه گذاری توریست دارد، گفت: کمتر جایی در خاورمیانه داریم که به اندازه ایران پهناور باشد و ۵۰ درصد کار توریست ورزشی در ایران انجام شده است که به دلیل وجود استعداد‌های خدادادی است چرا که دسترسی شمال به دریاچه خزر ودر جنوب به خلیج فارس و دریای عمان در این زمینه موثر است.
شعار سال: مرتضی خاکسار، کارشناس حوزه گردشگری گفت: سرمایه گذاری صنعتی بستگی به ایجاد بستر مناسب دارد و در هر کاری بستر مناسب فراهم شود مشتریان به این سو روی آوری خواهند داشت.

او با بیان اینکه پیشرفت‌های کشور‌های دنیا مثل مالزی، ترکیه، هندوستان، آمریکا و کشور‌های اروپایی از صنعت گردشگری حاصل می‌شود، افزود: گردشگری تنها سرمایه گذاری‌ای است که بستر آن را طبیعت فراهم کرده است و نیاز به برنامه ریزی دارد.

خاکسار ادامه داد: در گردشگری، بستر طبیعی خصوصا در حوزه توریست وتوریست ورزشی فراهم است و باید استعداد‌های منطقه شناسایی شود و مدل‌هایی طراحی شود همچنین بر اساس همین مدل‌های موجود با کشور‌هایی که امکان جذب گردشگر ورزشی دارند پیش روی داشته باشیم.

این کارشناس حوزه گردشگری با اشاره به اینکه به طور مثال درمیزبانی بازی‌های آسیایی، جام ملت‌های آسیا در گردشگری ورزشی ریزش اقتصاد وجود دارد چرا که بسیاری از کشور خواهان میزبان شدن چنین بازی‌هایی هستند و باعث می‌شود مسافران برای دیدن بازی‌ها به کشور مقصد سفر کنند، ادامه داد: گردشگری ورزشی بستگی به این دارد که ما چه امکاناتی را در این حوزه فراهم کنیم.

او تصریح کرد: داشتن هتل‌هایی با گرید‌های مثبت جهانی، داشتن امکانات جذب مسافر مانند تالار ها، مسافرخانه ها، پارک‌های طبیعی و... در کنار هدف اصلی به جذب گردشگران ورزشی کمک می‌کند و اگر ما بتوانیم آن‌ها فراهم کنیم اقبال خوبی در صنعت توریست ورزشی خواهیم داشت.

خاکسار گفت: بسیاری از بستر‌ها مانند جزیره در ایران وجود دارد که در خلیج فارس مستقرند و آن‌ها یکی از پتانسیل‌های مهم توریست ورزشی هستند که در زمینه بازی‌های والیبال و فوتبال ساحلی می‌تواند موثر باشد. همچنین برگزاری ورزش‌های دریایی و رالی باید راه اندازی شود.

این کارشناس حوزه گردشگری گفت: اگر تمهیدات مناسب برای مشتریان و مخاطبان در این زمینه در نظر گرفته شود ۱۰۰ درصد قبال خوبی خواهیم داشت.

او با بیان اینکه با در نظر گرفتن منابع طبیعی و وجود استعداد‌های بالقوه به جرعت می‌توان گفت ایران جز ۱۰ کشور مستعد برنامه ریزی گردشگری است و بستر‌های مناسب را برای سرمایه گذاری توریست دارد، گفت: کمتر جایی در خاورمیانه داریم که به اندازه ایران پهناور باشد و ۵۰ درصد کار توریست ورزشی در ایران انجام شده است که به دلیل وجود استعداد‌های خدادادی است چرا که دسترسی شمال به دریاچه خزر ودر جنوب به خلیج فارس و دریای عمان در این زمینه موثر است.

خاکسار ادامه داد: اگر ما ۳۰ حدود درصد روی منابع موجود سرمایه گذاری کنیم می‌توانیم بگوییم ۸۰ درصد کار توریست ورزشی را انجام دادیم. این امر نیازمند سرمایه گذاری در فراکسیون تخصصی مجلس است همچنین کارشناسی درست و صحیح توسط وزارت گردشگری می‌تواند در زمینه بستر سازی در دولت سیزدهم موثر باشد.

او بیان کرد: امید است که بتوانیم تا سال ۱۴۲۰ در زمینه اخذ درآمد‌های ارزی ماحصل از بازار بزرگ صنعت گردشگری حرفی برای گفتن داشته باشیم.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۲۲شهریور ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۲۳۲۶۲۳، borna.news
اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین