پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۳۴۶۴
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
وزیر کشور کمک به پیشبرد و تحقق سیاست‌های اقتصادی کشور در استان‌ها را مهم‌ترین مأموریت معاونت هماهنگی اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور برشمرد.
شعار سال: احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم بابک دین‌پرست معاون اقتصادی سابق و معارفه محسن کوشش‌تبار سرپرست جدید معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با بیان اینکه "امروز، اقتصاد، اولویت اصلی کشور است"؛ گفت: برادرم آقای دین‌پرست در طول مدت پنج و نیم سال، اقدامات و کار‌های ارزنده‌ای در مجموعه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور انجام داده‌اند که از تلاش‌های ایشان طی این مدت تشکر می‌کنم.

وی با ابراز اینکه "در همین مدت اخیر هم از نزدیک شاهد پیگیری‌ها و جدیت وی در پیشبرد برنامه‌های وزارت کشور بوده‌ام"؛ تصریح کرد: تغییرات بخشی از واقعیت سیستم مدیریتی است و ازاین پس در این حوزه، در خدمت آقای کوشش‌تبار که از سابقه خدمت بیش از دودهه‌ای در مجموعه وزارت کشور برخوردار است و صاحب دانش اقتصادی، هستیم و ان‌شاءالله مأموریت‌های اقتصادی وزارت کشور با قدرت و قوت بالا ادامه خواهد یافت.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود، گفت: معاونت اقتصادی با ابتکار و خلاقیت آقای دکتر رحمانی فضلی تشکیل شد که به‌واقع اقدام لازم و مفیدی بود و به‌سهم خود از ایشان در تشکیل این معاونت تشکر می‌کنم.

وحیدی در ادامه گفت: امروز اقتصاد مهم‌ترین مسئله کشور است و وزارت کشور، به‌عنوان دستگاه حاکمیتی و میان‌دار، می‌تواند در این زمینه ایفای نقش نماید.

وی در این خصوص گفت: باید با اولویت‌بندی موضوعات، نظیر مسئله اشتغال، تنظیم بازار و جذب سرمایه‌گذاری به فعالیت و تلاش در این عرصه بپردازیم.

وزیر کشور با بیان اینکه معاونت اقتصادی وزارت کشور باید پیشران و پیشروی حرکت استان‌ها در مسائل اقتصادی کشور باشد؛ گفت: هماهنگ‌سازی و کمک به اجرای درست و بهنگام سیاست‌های اقتصادی در استان‌ها باید از سوی این معاونت انجام شود.

وحیدی اضافه کرد: معاونت اقتصادی باید در ارتباط و تعامل مستمر و دائم با استانداران باشد و به تحقق سیاست‌های کلان اقتصادی کشور کمک کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تصریح به اینکه یکی از مکانیسم‌های در دسترس برای حل مشکلات اقتصادی و حرکت رو به جلو در این عرصه؛ تعامل نزدیک با فعالان و سرمایه‌گذاران اقتصادی است، گفت: به‌تجربه دیده شده است که بخش خصوصی و فعالان اقتصادی راهکار‌های عملیاتی‌تری در حل مسائل اقتصادی دارند و برای همین باید تعامل و ارتباط با این حوزه‌ها تقویت شود.

اهمیت تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری در استان‌ها از دیگر محور‌های مورد اشاره وحیدی در نشست امروز بود و گفت: بسیاری از سرمایه‌گذاران تمایل خوبی نسبت به سرمایه‌گذاری در استان‌ها و حتی شهرستان محل تولد و زندگی‌شان دارند و باید در این راستا معاونت اقتصادی استانداری‌ها با کمک استاندار نسبت به شناسایی این بخش از افراد و جلب سرمایه‌گذاری اقدام کنند.

وزیر کشور همچنین با تأکید بر ضرورت حذف واسطه‌ها از چرخه اقتصادی کشور، گفت: در این عرصه معاونت اقتصادی استانداری‌های سراسر کشور بایستی با فعال کردن دستگاه‌های مسئول در این زمینه، و با نظارت قوی و به‌موقع اجازه مانور به واسطه‌ها در گران‌تر کردن کالا‌ها و مایحتاج ضروری مردم ندهند.

سالم‌سازی نظام توزیع از دیگر محور‌های مورد اشاره وحیدی بود و در این خصوص خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های تولیدی کشور باید با حداکثر ممکن فعال شوند و در مرحله بعد، توزیع این منابع و امکانات باید در استان‌های کشور به‌نحو مناسبی صورت گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تیم خوبی در مجموعه معاونت هماهنگی اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با توجه به مراتب تخصص مرتبط با حوزه اقتصاد حضور دارد و امید داریم این تیم با انسجام و هماهنگی به پیشبرد سیاست‌های اقتصادی کشور در استان‌ها کمک کنند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۳آبان ۱۴۰۰، کد خبر:۲۵۹۵۷۶۳ tasnimnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین