پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۹۷۹
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴
سید کریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تشکیل کمیته‌ای مرکب از کمیسیون اجتماعی مجلس و دستگاه‌های ذیربط برای تهیه طرحی جامع جهت «ساماندهی کودکان کار» در مجلس خبر داد.
شعار سال: سید کریم حسینی،  از تشکیل کمیته مرکب از کمیسیون اجتماعی مجلس و دستگاه‌های ذیربط برای تهیه طرحی جامع جهت «ساماندهی کودکان کار» در مجلس خبر داد.

وی تاکید کرد: موضوع کودکان کار از هفته‌های گذشته در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار گرفته است و پیرو این دستور کار ما جلساتی را با حضور وزیر دادگستری و دستگاه‌های ذیربط به ویژه سازمان بهزیستی برگزار کردیم و در این جلسات وضعیت کودکان کار مورد بررسی قرار گرفت.

 این نماینده مجلس با بیان اینکه وضعیت کودکان کار در شرایط فعلی کشور مناسب نیست، اظهار داشت: کودکان کار منظر بدی را در شهر‌ها ایجاد کرده و ظلمی که به آن‌ها می‌شود قابل پذیرش نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوء استفاده گری برخی از افراد از کودکان کار بیان داشت: متاسفانه دلالانی در این بخش وجود دارند و از کودکان سوء استفاده می‌کنند لذا قطعاً کمیسیون اجتماعی مجلس به شکل جدی طرح ساماندهی کودکان کار را برای حل این معضلات دنبال خواهد کرد.

حسینی با بیان اینکه پشت پرده فعالیت کودکان کار تجارتی در دو بخش نهفته است، اظهار داشت: یک بخش از تجارت مربوط به زباله گردی است که تجارت قابل توجه‌ای است و یک بخش دیگر آن مربوط به  کودکانی است که در سر چهارراه به کارگیری می‌شوند و هزینه‌های هنگفتی از قبل فعالیت‌های آن‌ها به جیب سودجویان می‌رود.

وی با بیان اینکه ساماندهی این وضعیت سخت نیست، اظهار داشت: البته باید گفت تعداد کودکان و مساحتی که این فعالیت هاصورت می‌گیرد زیاد نیست، ولی ما معتقدیم که بودن یک کودک هم در این شرایط زیاد بوده و قابل توجه است و زیبنده دین و فرهنگ ما نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به آمار دقیق کودکان کار در کشور اظهار داشت: آمار‌هایی در این زمینه داده می‌شود، اما ما قصد داریم در کمیته مذکور آمار و اطلاعاتی دقیقی را درباره این مسئله به دست بیاوریم تا آمار‌ها در این بخش روشن شود.

وی تاکید کرد: ما در این طرح می‌کوشیم تا یک فضای پوششی برای کودکان کار در نظر بگیریم تا در مسیر درست اجتماعی قرار بگیرند چراکه قطعاً این فضا وجود دارد، هم برای تحصیل این افراد و هم حمایت از خانواده‌های آنها.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیل بازار، تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۱۸٬۹۰۳، www.tahlilbazaar.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین