پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۷۹۴۹
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷
گلوردی گلستانی، رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو می‌گوید که اگر پراید آدم‌کش است چرا آن را می‌خرید؟ چرا در بازار سیاه ۱۷۰ میلیون تومان مشتری دارد؟ محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات در کانال تلگرامی خود در پاسخ می‌گوید: این حرف‌ها بر اساس مبانی اقتصاد آزاد، شاید صحبت‌های صحیحی باشد؛ اما بر اساس همان مبانی، حکومت نباید با منع واردات، برای تولیدات بی‌کیفیت کارخانه‌های شما، انحصار ایجاد کند.
شعار سال: گلوردی گلستانی، رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: اگر پراید آدم‌کش است چرا آن را می‌خرید؟ چرا در بازار سیاه ۱۷۰ میلیون تومان مشتری دارد؟ چرا دولت با وجود سهم کمتر از بخش خصوصی در ایران خودرو، مدیرعامل ایران این شرکت را انتخاب می‌کند؟
 
پراید آدم کش ۱۷۰ میلیونی چرا طرفدار دارد؟ +جوابیه

محمد جواد آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات در کانال تلگرامی خود نوشت: می‌فرمایند: «اگه پراید آدم کشه، چرا مردم حاضرند براش ۱۷۰ میلیون پول بدهند» و بعد هم اضافه می‌کنند: «دولت باید به جای دخالت در بازار، داور باشد»

این حرف‌ها بر اساس مبانی اقتصاد آزاد، شاید صحبت‌های صحیحی باشد؛ اما بر اساس همان مبانی، حکومت نباید با منع واردات، برای تولیدات بی‌کیفیت کارخانه‌های شما، انحصار ایجاد کند.

این تفاسیر یک طرفه از مبانی اقتصاد، صرفا به خاطر انحصار‌هایی است که علاوه بر تولید این چنین نظریه‌هایی، ظلم به مصرف کننده را نتیجه داده است.
 
تعداد بازدید : 4


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از جماران، تاریخ انتشار: ۲۵آذر ۱۴۰۰، کد خبر: jamaran.news، ۱۵۳۵۰۵۶
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین