پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۰۰۴
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۶
دادستان قزوین در دیدار مردمی شهر اقبالیه در خصوص الزامات مطالبه گری و عدالت خواهی به عنوان کمک‌کار قوه قضائیه عنوان کرد که نام بردن از متهمان، چه پیش و چه پس از صدور حکم قطعی، مگر در مواردی محدود، به حکم قانون ممنوع است و پروند‌های زیادی در این مورد تشکیل شده است.
شعار سال: محمد قاسمی دادستان قزوین در دیدار با مردم شریف شهر اقبالیه در محل مسجد جامع امام خمینی (ره) (مصلی) این شهر بیان کرد: در متن قانون و درفرمایشات مقام معظم رهبری هست که قبل از این که اتهامی در دادگاه به اثبات برسد نباید اسم افراد را ببریم. این موضوع اصولا" منع قانونی دارد. اگر اسم ببریم، برای طرف مقابل حق شکایت محفوظ است و باید در دادگاه جواب بدهیم.

دادستان قزوین ادامه داد: فرقی هم ندارد که منِ دادستان باشم یا هرفرد عادی دیگر. ما الان پرونده‌های زیادی در این موارد داریم. از مطالبه گران و عدالت خواهان استقبال می‌کنیم و این افراد در واقع کمک کار ما هستند. تحصیلکرده‌های حقوق در این وادی خیلی می‌توانند کمک کنند.

وی توضیح داد: مقررات را باید همه رعایت بکنیم. من که در این جایگاه قرار گرفته ام یا افراد دیگر، ما این حق را نداریم اسم ببریم، حتی اگر این فرد محکوم هم بشود. الان بر اساس قانون، فقط سخنگوی قوه قضاییه این حق را دارد؛ که در هفته گزارش‌های کلان را ارائه می‌کند و در بعضی پرونده‌های مهم اسم افراد را هم می‌برد.

این مقام قضایی در پایان گفت: در نام بردن از افراد تفاوتی نمی‌کند که در فضای فیزیکی باشد یا مجازی. اتفاقا"ٓ مجازات فضای مجازی در بعضی مواقع از فضای فیزیکی بیشتر است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری پرسون، تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۳۷۵۸۹۳، www.purson.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین