پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۱۱۶
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی از ایجاد چهار مرکز نوآوری در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهر‌های اصفهان، تهران و کرج خبر داد.
شعار سال: همایش تخصصی فناوری و کاربردی سازی میراث فرهنگی از امروز ۲۷ آذرماه برگزار شده و تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت. در این همایش که به صورت آنلاین برگزار شده است، علیرضا قلی نژاد پیربازاری معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی گفت: این معاونت تلاش کرده که در همه نمایشگاه‌ها حضور پیدا کند. همچنین این معاونت زمانی شکل گرفته که دولت و نظام بنا نداشت بزرگ شود پس در جذب نیرو و منابع دچار مشکل هستیم با این حال از ۹۰ استارت آپ حمایت می‌کنیم.

وی گفت: تفاهم نامه‌ای داشتیم که در پی آن خانه تاریخی سرهنگ ایرج در اختیار ما قرار گرفت. تعدادی از استارت آپ‌ها در این خانه مستقر شدند و فعالیت‌هایشان را انجام دادند. این فعالیت‌ها منتج شد به اینکه مراکز نوآوری پژوهشگاه را از طریق بخش خصوصی به سرانجام برسانیم در حال حاضر دو مرکز فعالیت می‌کند. دو مرکز هم در همین هفته افتتاح می‌شود؛ بنابراین چهار مرکز نوآوری در حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با حمایت پژوهشگاه در تهران، کرج و اصفهان خواهیم داشت.

قلی نژاد بیان کرد: مراکز مشاوره نیز داریم. یکی از آن‌ها دفتر تخصصی طرح‌های آمایشی سرزمینی و اطلس‌های جامع است. شاید مهمترین پژوهش‌هایی که میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری را وارد نظام اجرایی می‌کند طرح آمایش است که از طریق اطلس‌های جامع محقق می‌شود. در حال عقد قرارداد برای اطلس‌های جامع هستیم.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری پرسون، تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۳۷۶۰۰۱، www.purson.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین