پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 25
کد خبر: ۳۷۰۱۴۹
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵
انتصاب رئیس سابق صداوسیما به‌عنوان مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس درحالی این روز‌ها به یکی از اخبار جنجالی کشور تبدیل شده که نگاهی به جزییات صورت مالی این گروه ما را با اعداد و ارقام شگفت‌انگیز روبرو می‌سازد. در صورت مالی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، سود ۳ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومانی است که این گروه از سپرده‌های بانکی خود دریافت کرده است. کارشناسان اقتصادی معتقدند دولت باید با اخذ مالیات از سپرده‌های اشخاص حقوقی، هلدینگ‌ها و گروه‌های بزرگ اقتصادی کشور را مجبور به سرمایه‌گذاری این مبالغ هنگفت در بخش‌های تولیدی کرده و نباید اجازه دهد این پول‌ها وارد بازار‌های غیرمولد و ازجمله بازار ارز، طلا، مسکن و ... شود. قابل ذکر است این موضوع در لایحه بودجه سال آینده آمده، اما مشخص نیست که اجرا خواهد شد یا خیر.
شعار سال: انتصاب رئیس سابق صداوسیما به‌عنوان مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس درحالی این روز‌ها به یکی از اخبار جنجالی کشور تبدیل شده که نگاهی به جزییات صورت مالی این گروه ما را با اعداد و ارقام شگفت‌انگیز روبرو می‌سازد.

برای مثال، درآمد عملیاتی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در یکسال منتهی به خرداد ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۳۳ هزار میلیارد تومان و سود خالص گروه بیش از ۶۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

اما نکته جالب‌توجه در صورت مالی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، سود ۳ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومانی است که این گروه از سپرده‌های بانکی خود دریافت کرده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند دولت باید با اخذ مالیات از سپرده‌های اشخاص حقوقی، هلدینگ‌ها و گروه‌های بزرگ اقتصادی کشور را مجبور به سرمایه‌گذاری این مبالغ هنگفت در بخش‌های تولیدی کرده و نباید اجازه دهد این پول‌ها وارد بازار‌های غیرمولد و ازجمله بازار ارز، طلا، مسکن و ... شود.

قابل ذکر است این موضوع در لایحه بودجه سال آینده آمده، اما مشخص نیست که اجرا خواهد شد یا خیر.
 
 
چهار هزار میلیارد تومان سود سپرده اخذ شده توسط پتروشیمی خلیج فارس در سال مالی گذشته
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری نود اقتصادی، تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰، کد خبر:۲۱۴۶۰۴۲، www.90eghtesadi.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین