پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۴۹۷
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
مسئولان حوزه دیپلماسی کشور خواب تشریف دارند. یک جورایی خوابه خواب. مسئولان حوزه‌های تخصصی نظیر سازمان محیط زیست، وزارت نیرو و جهادکشاورزی هم در بحث دعاوی بین الملل بعید می‌دانیم توانمندی لازم را داشته باشند. چرا مماشات می‌کنید آقایان؟ چرا وارد دعوای حقوقی (حتی ظاهری و صوری) نمی‌شوید؟ سیستان و بلوچستان انبار باروت تحت فشار مشکلات و معیشت است. ده سال آینده را ببینید. یعنی چی که مشکل حق آبه حل شده، اگر آب کافی داشته باشیم به شما می‌دهیم؟ مگر خانه پدر بزرگ است؟ یا شما توریست مدیریتی تشریف دارید؟
شعار سال: «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی دولت طالبان در گفتگو با شبکه تلویزیونی سحر افغانستان از روابط حسنه بین ایران و افغانستان ابراز خرسندی کرد.

سخنگوی طالبان در این مصاحبه موضوع حقابه بین افغانستان و ایران را حل شده دانست و گفت: «در صورتی که طرف افغانستان به اندازه کافی آب داشته باشد جمهوری اسلامی ایران نیز از آب مستفید خواهد شد.»

سخنگوی طالبان همچنین افزود: «نگرانی کشور‌های همسایه از بابت قاچاق مواد مخدر از افغانستان قابل درک است و حکومت افغانستان متعهد به جلوگیری از قاچاق مواد مخدر می‌باشد، اما کشاورزان افغان با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و نمی‌توان بدون فراهم کردن کشت بدیل کشاورزان افغان را از کشت خشخاش منع کرد.»

وی گفت برای توقف کشت خشخاش در افغانستان نیاز به کمک و همکاری جامعه جهانی برای فراهم کردن کشت بدیل به کشاورزان افغان است.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از انتخاب، تاریخ انتشار:۲۰ بهمن ۱۴۰۰، کدخبر: ۶۶۱۷۷۳، www.entekhab.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین