پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۶۲۰
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: طبق قانون تا پایان خرداد ماه، اخذ عوارض همه آزادراه‌های کشور باید بصورت الکترونیکی انجام شود، اما هنوز زیر ساخت‌های لازم ایجاد نشده است.
شعار سال: خیرالله خادمی گفت: تفاهمنامه‌ای با راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی برای اخذ عوارض امضا شده، اما از لحاظ قانونی، هیچ اجباری برای اخذ عوارض آزاد راهی بصورت الکترونیکی تا سال ۱۴۰۱ وجود نداشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: خوشبختانه در لایحه بودجه امسال در تبصره ۱۸، پیش بینی الکترونیکی شدن اخذ عوارض آزاد راه‌ها شده است و از این پس، چنانچه افراد به هردلیل نتوانند عوارض خود را پرداخت کنند، هم در زمان تمدید بیمه و هم در زمان پرداخت خلافی، عوارض آزادراهی از بدهکاران اخذ می‌شود و از زمانی که با پلیس برای اخذ عوارض آزادراهی تفاهم نامه امضا شد شرایط برای اخذ عوارض بهتر شد.

وی تاکید کرد: طبق قانون، تا تاریخ ۱۴۰۱/۳/۳۱ این قانون باید عملیاتی شود، اما تا تجهیزات به صور کامل نصب نشود اجرایی نخواهد شد و طی جلساتی که با شرکت‌های آزاد راهی و پلیس گذاشته شد مسائلی همچون عوارض بالای آزاد راه‌های تازه تاسیس بررسی شد.

خادمی افزود: در حال حاضر ۸ آزادراه کشور مجهز به زیرساخت‌های اخذ عوارض الکترونیکی هستند و یک آزادراه در حال ساخت و ۱۰ آزادراه دیگر در حال نصب تجهیزات هستند و ۲۱ آزادراه نیز در حال انجام است.

وی در پاسخ به این که مشکلات پرداختی نرم افزار‌های اخذ ازاد راهی رفع شده است یا خیر گفت: تا حد امکان مشکلات به حداقل رسیده است.شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما، تاریخ انتشار:۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۳۴۳۲۷۳۵، www.iribnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین