پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 27
کد خبر: ۳۸۴۹۳۱
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
طبق اخبار منتشره، سقف تسهیلات اعطایی به بخش مسکن برای ایثارگران افزایش یافته است، به طوریکه به ازای هر واحد مسکونی در شهر‌های با جمعیت بیش از یک میلیون نفر ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۴۰۰ میلیون تومان، سایر شهرستان‌ها ۳۰۰ میلیون تومان و در روستا‌ها ۲۵۰ میلیون تومان اعلام شده است.

شعار سال: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که دولت باید در دستور کار خود قرار دهد، تسهیل در روند پرداخت تسهیلات به بخش مسکن است که با توجه به آنکه بانک‌ها باید ۲۰ درصد از تسهیلات خود را به مسکن اختصاص دهند، این اقدام هنوز انجام نشده است.

در حوزه تسهیلات نهضت ملی مسکن مقرر شده بود به واحد‌های مسکونی تهران ۴۵۰ میلیون تومان، کلان شهر‌ها ۴۰۰ میلیون تومان، سایر شهر‌ها ۳۰۰ میلیون تومان و روستا‌ها ۲۰۰ میلیون تومان اختصاص یابد، اما هم اکنون تنها بانک مسکن این تسهیلات را پرداخت می‌کند.

پیش از این سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد اعلام کرده بود که در حوزه پرداخت تسهیلات تنها بانک مسکن همکاری لازم را در بین بانک‌های دولتی انجام داده و طبق پیگیری‌های صورت گرفته سایر بانک‌ها هم باید در پرداخت تسهیلات همکاری کنند. بیش از ۹۰ درصد از حجم تسهیلات به حوزه مسکن اختصاص یافته است.

هم اکنون سقف تسهیلات اعطایی به بخش مسکن برای ایثارگران افزایش یافته است، به طوریکه به ازای هر واحد مسکونی در شهر‌های با جمعیت بیش از یک میلیون نفر ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۴۰۰ میلیون تومان، سایر شهرستان‌ها ۳۰۰ میلیون تومان و در روستا‌ها ۲۵۰ میلیون تومان اعلام شده است.

بر همین اساس، متقاضیانی که معرفی نامه صادره آنان قبل از افزایش این تسهیلات ارائه و به ثبت رسیده است، قرارداد تسهیلاتی آن‌ها در دفترخانه ثبت نشده باشد، در صورت ارائه معرفی‌نامه جدید از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توانند از سقف تسهیلات ابلاغی جدید بهره‌مند شوند.

گفتنی است، هیئت وزیران در جلسه مورخ ۶ مهر ۱۴۰۱، در اجرای مواد قانونی مندرج در قانون برنامه ششم توسعه و قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) (ماده «۳» مکرر اصلاحی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران)، با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از گسترش نیوز، تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۱، کدخبر: ۲۸۰۰۰۴، www.gostaresh.news

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین